Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Злий геній міста

1,774

Згадаємо Про Лисенка / Привласнення Потоків Чи Помста За Зраду / Перелік Мерів-Вигнанців / Биков Як Уособлення Корупції Та Несмаку

Напевне, на тлі наших поразок на фронті повертатися до місцевих подій майже місячної давнини буде видаватися вам нецікавою та неактуальною опцією. Але автор дотримується думки, що всі події пов’язані між собою якщо не прямо, то опосередковано. Так, звісно, відступ із Авдіївки прямо аж ніяк не кореспондується з відставкою мера Сум чи обвинуваченню в хабарі головного архітектора області Володимира Бикова. Зате абсолютно чітко відображають, хто, що і яким чином робив і продовжує робити в країні.

Отже, відмотаємо час трохи назад.

Депутати СМР двома третинами голосів звільнили міського голову м. Суми Олександра Лисенка, чим де-юре оформили зміну влади у місті. Бо де-факто Лисенко був відсторонений судом від посади вже кілька місяців, а функції мера виконував керівник військової адміністрації. Але, звісно, мер залишав свій вплив у міській раді та виконкомі, він міг ще навіть повернутися, якщо суд би зняв звинувачення.

Тому вирішили питання закрити остаточно. Виносячи проєкт цього рішення на голосування, депутатка Ірина ДЯДЕНКО здійснила солодку помсту (вона була дуже наближеною особою до ексмер Геннадія МІНАЄВА, якого зняв Майдан у 2014-му не без участі Лисенка). Причиною вказано, що Олександр Лисенко покинув громаду у критичні перші дні війни. Тобто два роки це депутатів не хвилювало, і тут раптом схвилювало аж до відсторонення мера від посади. Цікаво, що в нову більшість у міськраді об’єдналися «Слуги народу», «Європейська солідарність» (так-так, Вадим АКПЄРОВ навіть отримав вельми впливову посаду радника з фінансових питань) і ОПЗЖ.

Напевне, найвлучніше з приводу цієї дивної коаліції висловився депутат міськради, а нині – військовослужбовець ЗСУ Дмитро ЛАНТУШЕНКО. Якщо коротко переповісти його допис: це банальний перерозподіл фінансових потоків.
Не бачу сенсу сперечатися з Дмитром.

Тому зовсім не дивує, що виконувати обов’язки мера тепер буде пан КОБЗАР, брат якого двічі, якщо вірити паперам правоохоронних органів, їздив за кордон в якості волонтера за машинами для ЗСУ. Одну машину залишив собі, другу – братові. Напевне ж, це абсолютно відповідає високим морально-патріотичним запитам сумських депутатів. Більш того, як ми уже писали, але нагадаємо: Кобзар весь цей час числився секретарем міської ради, що, зважаючи на те, що СМР вже має секретаря, виглядає не тільки протизаконно, але й абсурдно. Та кого це хвилює насправді. Тепер Кобзар виконує обов’язки міського голови. Не питайте, як це можливо з точки зору закону і логіки, але так є.

В мережі звучали також думки, що сама процедура голосування про припинення повноважень мера відбувалася з порушенням. Ми намагалися зв’язатися з екс-мером Олександром Лисенком із метою дізнатися, чи буде він оскаржувати в суді рішення СМР, але безуспішно.

На моєму журналістському віці припиняли повноваження не одного міського голови. Брутально, задіявши всю силу погроз та шантажу, тодішній голова Сумської ОДА Володимир ЩЕРБАНЬ у 2002 р. зрубав законно обраного Олександра АНДРОНОВА.

Задіявши силу народного протесту, викинули з посади ставленика Щербаня Володимира ОМЕЛЬЧЕНКА у 2004-му під час Помаранчевої революції.

Революція гідності змусила подати у відставку посіпаку Партії регіонів Геннадія МІНАЄВА в 2014-му.
І от, керуючись лінією партії і доходністю бізнесів, у 2024-му зняли Олександра Лисенка, хоча офіційно причина озвучена інша.

За 22 роки не досиділи на своїх посадах чотири мери. Виконуючий обов’язки мера Сергій Клочко з тріском програв вибори в 2006-му «надії помаранчевої демократії» Геннадію Мінаєву. Той досидів перший термін у кріслі до 2010-го, але потім сталося те, що сталося.

У 2015-му дострокові вибори виграв Олександр Лисенко. Потім виграв планові в 2016-му. І ще одні в 2020-му. Тобто він – реальний мер-довгожитель. Вибачте за розлогу історичну довідку, можливо, ви трохи підзабули, а деякі й не знали.

З усіма цими мерами (окрім останнього) дуже плідно співпрацював інший герой нашої статті Володимир Биков. Слово «плідно» тут варто сприймати виключно в контексті забезпечення себе та високопосадовців плодами хабарів, які збирали з підприємців. В 2004-му р. Биков був з ганьбою виключений зі спілки архітекторів області за махінації з проєктом стадіону «Ювілейний». За ним нараховується десяток скандалів, пов’язаних із незаконною забудовою та розміщенням малих архітектурних форм у непередбачених для цього місцях. І все це він робив, займаючи високі посади, у тому числі, і головного архітектора міста. Ви кожен день бачите архітектурне обличчя цього міста. Довгі роки його паплюжив і віддавав на поталу недоброчесним людям Володимир Биков. Звісно, що не сам – він мав високих покровителів, які завжди радо використовували його злочинний талант. На жаль, цей «талант» ще й позбавлений елементарного смаку, тож був не в змозі створити бодай що цінне з точки зору архітектури. Бездарний жулік, який особисто для мене за ці роки став уособленням сумського менталітету, погляду на місто, який своїми діями приніс (звісно, разом зі своїми покровителями Мінаєвим, Омельченком, Щербанем, іншими головами ОДА) шкоди рідному сіті на сотні мільйонів гривень. Але завжди знаходились слідчі, прокурори і судді, які знаходили шляхи для порятунку зла. Сподіваюся, не цього разу.

Але, в цілому, оптимізму дуже мало. Ми втратили два десятки років розвитку. І це неймовірно прикро. Сподіваюсь, епоха цього антигероя закінчилась.

Будьте пильними, допомагайте ЗСУ.