Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Що потрібно знати про сучасні системи управління складом WMS?

47

Ручне керування щоденними процесами на підприємствах та складах поступово залишається у минулому. Це неефективно, повільно, а ще провокує безліч помилок, які негативно відбиваються на прибутку компанії. Наприклад, підприємці, які мають у наявності активний та великий склад (від 1000 м2) все частіше задумуються над його автоматизацією. Оптимізувати прийом товару, його розміщення та подальшу відправку, або ж автоматизувати інвентаризацію можливо завдяки сучасним продуктам, таким як WMS система. Це програмне забезпечення, яке окуповується вже протягом першого року експлуатації й докорінно змінює ефективність роботи як окремих працівників, так і всього підприємства загалом.

Поняття WMS системи та її можливості

Система управління складом (WMS) є комплексним програмним рішенням, розробленим для оптимізації та автоматизації процесів зберігання, обліку та управління товарами на складі. Вона є невід’ємною частиною сучасної логістики та бізнесу, який має діючі склади.

Детальніше прочитати, що таке WMS система, можна за цим посиланням https://uislab.com/uk/chto-takoe-wms-sistema/. Якщо говорити коротко, то це продукт, який розробляється під специфіку конкретного бізнесу, встановлюється на ПК та комплектується супутньою інфраструктурою: сканерами штрих кодів, принтерами, різноманітними витратними матеріалами тощо.

Серед ключових можливостей та особливостей цієї системи слід виділити:

 1. Автоматична інвентаризація. Система WMS забезпечує точний та надійний облік усіх товарів на складі, включаючи прийом, зберігання та їх видачу. Це невід’ємний продукт для компаній, на складах яких циркулює сотні, а то й тисячі різних товарів.
 2. Оптимізація простору. За допомогою алгоритмів та аналітики система оптимізує використання складського простору збільшуючи місткість складу. Маючи WMS, можна звільнити до 15% складу.
 3. Управління замовленнями. В програмі легко здійснювати відстеження та управління замовленнями клієнтів, автоматично формувати список товарів, що комплектуються, та оптимальні маршрути для складання замовлень.
 4. Швидка ідентифікація. Включає використання штрих-кодів, RFID міток та інших технологій для точної ідентифікації товарів.
 5. Інтеграція з іншими системами. Система може інтегруватися з системами управління відвантаженням, обліку, ERP-системами та іншими системами компанії для обміну даними та автоматизації різних процесів.
 6. Управління персоналом. Надає інструменти для планування та управління роботою персоналу на складі, оптимізуючи розподіл ресурсів та підвищуючи продуктивність як окремих працівників, так і команди загалом.
 7. Аналітика та звітність. Надає детальні аналітичні звіти про роботу складу, ефективність процесів, запаси товарів та інші ключові показники.

Тобто, якщо підсумувати, то вся інформація, яка до цього зберігалася у паперових звітах, тепер буде якісно структурована та збережена в електронному форматі. Впровадження WMS має великі переваги для бізнесу, а також робить комфортнішими умови роботи й для самих працівників.

Які переваги отримує бізнес впроваджуючи WMS?

Ось, які основні плюси має інвестиція у даний продукт:

 • Краща ефективність: автоматизація складських процесів та оптимізація використання ресурсів дозволяють підвищити ефективність роботи складу та скоротити операційні витрати;
 • мінімізація помилок: використання технологій ідентифікації та автоматизованих процесів знижує ймовірність помилок в обліку та обробці товарів;
 • швидка обробка замовлень: система WMS дозволяє швидко та точно збирати та комплектувати замовлення, скорочуючи час відвантаження. Це чудово відбивається на лояльності клієнтів та партнерів;
 • управління запасами: точний облік запасів та автоматичне повідомлення про необхідність дозамовлення допомагають уникнути дефіциту товарів та надлишків на складі;
 • гнучкість і масштабованість: система WMS адаптується під різні види складів і бізнес-процеси, а також здатна масштабуватися відповідно до того, як бізнес росте та розширюється;
 • покращена звітність та аналітика: маючи таку систему, власники бізнесу можуть у будь-який момент отримати максимально повну інформацію про роботу складу, що допомагає приймати обґрунтовані рішення та оптимізувати бізнес-процеси.

З WMS системою склад перетворюється у єдиний та чіткий механізм, який працює, наче годинник. Компанія позбувається залежності від людського фактора, від ситуації на ринку праці, від циклічності працівників та постійної потреби їх навчати. Інвестуючи у схожі продукти, кожен бізнес інвестує у свою кращу конкурентоздатність на ринку.

Реклама