Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Розбираємося, як влаштований хмарний хостинг

109

Кількість компаній, які активно впроваджують cloud-технології, поступово збільшується. Додатково вони намагаються купити VPS-сервер Windows https://tuthost.ua/uk/vds/windows-vps/, оптимізувати та покращити роботу. Але перед тим, як впроваджувати хмарний хостинг, варто ознайомитися з деякими значущими фактами та особливостями даної технології.

Структура хмарного хостингу

Відмінність хмарного веб-хостингу полягає в тому, що одночасно використовується кілька серверів. Це дозволяє успішніше розподіляти величезне навантаження. У більшості випадків користувачі підключаються до тих серверів, які використовують ресурси централізованого пулу. Така структура зручна, оскільки за потреби здійснюється перепідключення з одного сервера на інший.

Слід враховувати, що налаштування структури cloud-сервера відрізняється від класичного. При впровадженні cloud-технології один проект одночасно може розподілятися кількома серверами. Ця дія вигідна, оскільки можна мінімізувати час простою пристрою. Більшість власників великих ресурсів та сайтів намагаються користуватися хмарним хостингом. Адже класичний сервер не може витримати величезного навантаження, а хмара може.

Перед тим як скористатися cloud-сервером, варто визначитися з кількома параметрами:

  • прийнятні показники дискового простору;
  • тип програмного забезпечення для пристрою;
  • потреба у додаткових додатках;
  • інша інфраструктура.

У деяких випадках допускається вибір хмарного сервера з нестандартними або гнучкими характеристиками та конфігураціями. Це дозволяє в будь-який зручний час змінити вибраний тарифний план.

Переваги технології

Серед усіх існуючих ІТ-рішень, які використовуються в даний момент, cloud-технологія має особливі відмінності. Серед основних переваг, які має хмарний сервер, можна відзначити ряд найбільш значущих:

  • Зручність. Віддаючи перевагу cloud-технології, можна отримувати доступ до всіх підключених ресурсів та баз у будь-який зручний час. Щоб сервіс перестав функціонувати, потрібно вивести з ладу всі сервери, що практично неможливо.
  • Підвищена безпека. Оскільки існують постійні бекапи, ймовірність втрати інформаційних даних значно знижується. Якщо ж з певних причин ресурс функціонувати на якийсь час перестане, то дані будуть у встановлені терміни відновлені. Хмара у цьому випадку ідеально підходить. Адже у нього чітко опрацьована інфраструктура.
  • Простота використання. Відмінна риса cloud-сервера – це можливість зміни основних налаштувань у будь-який час.
  • Оптимізація витрат. Оплата вноситься лише за обсяг ресурсів, який використовується. Це значно вигідніше з економічної точки зору.

Щоб скористатися всіма перевагами cloud-технології, варто правильно вибрати відповідний тарифний план хоста та прийнятні конфігурації. Від цього залежить його робота.

Порівняння з іншими технологіями

Щоб розуміти, чи варто зупиняти свій вибір на cloud-сервері, потрібно ознайомитися з кількома відмінними рисами:

  • Хмарний сервер та віртуальний хостинг. Для більших ресурсів можна користуватися VDS/VPS-серверами. Це дозволить без проблем встановити потужні програми та програмне забезпечення. Також на хмарний хост допускається введення індивідуальних налаштувань.
  • Хмарний сервер та Shared-хостинг. Нерідко Shared-сервер використовується для розміщення певного ресурсу. При такому варіанті можна отримати доступ до обмеженої кількості функціональних можливостей. Як правило, Shared-сервер використовують власники невеликих веб-порталів. При підвищенні навантаження багато хто переходить на хмарний сервер.
  • Хмарний хостинг та виділений сервер. Якщо виникає потреба в установці різноманітних видів програмного забезпечення, краще користуватися виділеним сервером. Адже фізичне обладнання зручніше для використання.

Щоб зробити правильний вибір, потрібно визначитися з вашими цілями та вивчити всі особливості тієї чи іншої технології.

Для яких сайтів підійде хмара

Хмарний хостинг характеризується безліччю переваг, тому його можна задіяти у різноманітних цілях. Досить часто цей варіант вибирають, якщо потрібно запустити такі проєкти:

  • інтернет-магазини непродовольчих товарів, електроніки або гаджетів;
  • сайти для компаній;
  • веб-портали лідогенерації.

Завдяки тому, що хмарний сервер досить легко і просто масштабується, його можна використовувати для запуску інформаційних веб-порталів.

Висновки

Ефективний cloud-сервер – це можливість швидко запустити практичності будь-який інформаційний чи комерційний сайт. При цьому важливо враховувати особливості хмарної технології, обмеження, що діють.

Реклама