Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах презентували виставку майстрів народного мистецтва

173

У Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького презентовано виставку, що знайомить з творчістю двох ювілярів – різьбяра Віталія Шума та ткалі, художниці Олени Петрової – заслужених майстрів народної творчості України, членів Сумського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

У експозиції представлено понад 30 творів об’ємної дерев’яної пластики (скульптура, горельєф) та близько 30 кролевецьких рушників, виконаних у техніці ручного переборного ткацтва, котрі гармонійно поєднані у музейному просторі. Сюжетний ряд умовно поділяється на три фундаментальні розділи – «родини й весільної обрядовості», «шевченкіана» та тема «війни» й «хліба».

У доробку майстрів і актуальна сьогодні тема «війни». Кульмінаційним центром виставки є скульптурні композиції Віталія Шума «Війна», «Проводжала на війноньку» та рушник Олени Петрової «Квіти України під ногами наших переможців».

Віталій Шум та Олена Петрова – постійні учасники багатьох всеукраїнських і міжнародних виставок декоративно-ужиткового мистецтва. Плідна діяльність даних авторів на сучасному етапі сприяє подальшому відродженню, збереженню та розвитку народного мистецтва Сумщини.