Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відбулася творча зустріч з Олександром Вертілем

241

Зустріч з Олександром ВЕРТІЛЕМ відбулась 11 квітня в актовій залі СОУНБ. Власне кажучи, це була зустріч письменника і журналіста з читачами, але до цього заходу працівники бібліотеки приєднали презентацію власного видання – бібліографічного довідника з інформацією про всі видані книжки автора, яких, за його словами, нараховується вже 16, а сімнадцята перебуває у роботі.

 

Перше, що хочеться сказати про Олександра Вертіля – це людина багатогранна, його доробок складається з художніх творів, публіцистики, поезії і все це нерозривно. Одна з його книжок, про яку ми писали на наших сторінках, зовсім незвичайна – це збірка перекладів поезій братів Давида та Миколи Бурлюків українською мовою.Мало хто з поетів-перекладачів брався за подібну працю.

Але цим, звичайно, творчість Олександра Вертіля не вичерпується. Книжки, окремі публіцистичні статті, цікаві інтерв’ю з видатними людьми, такими як співаки Анатолій Мокренко, Іво Бобул, Фемій Мустафаєв, Катерина Бужинська, письменники Іван Драч, Михайло Слабошпицький, Володимир Яворівський, Євген Дудар, Анатолій Кичинський, Василь Шкляр, син письменника Івана Багряного Нестор Багряний, а також акторами, художниками, вченими.

Життя автора було багатим на події і яскраві знайомства, про що він і розповів в другій частині зустрічі, яка відбувалась в формі пресконференції. Олександр Вертіль також поділився деякими поглядами на життя і літературно- журналістську діяльність. Ось декілька думок, які запам’ятались: “Критика має бути доброзичливою, без бажання принизити”, “Перемагати треба здібностями, розумом і талантом”.

Кульмінацією заходу стала прем’єра відеокліпу пісні «Планета Земля. Україна» на слова Олександра Вертіля, участь у зйомках якого взяли студенти коледжу Ольга ОЛЬХОВИК (скрипка) та Юліана РОМАНЕНКО (вокал).

Нагадаємо, що Олександр Вертіль – наш краянин, родом з Миколаївки Білопільського району. Журналістську і письменницьку діяльність починав у білопільській районній газеті “Радянська правда”, працював в обласній газеті “Сумщина”. Тепер він є членом Національної спілки письменників України з червня 1992 року, з 2001 по 2018 рік очолював Сумську обласну організацію НСПУ, член Президії НСПУ (2003—2018).

Фото СОУНБ