Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Василь Лобода, “Укрлендфармінг”: “Розвиток агрогалузі – це розвиток села і добробут громадян”

510

В Україні агро як індустрія займає провідне місце за вкладом в ВВП і генерує значну частку валютної виручки. Та її значимість існує не тільки на рівні держави, а й на місцевому рівні. В цьому переконався кореспондент “Панорами”, побувавши на підприємствах Північного кластеру Групи компаній «Укрлендфармінг», що розташовані на території Чернігівщини та Сумщини.
Співрозрозмиком протягом подорожі з боку компанії був директор із виробництва Групи Василь Лобода.

“Першим пунктом призначення стала ферма у селі Головеньки Борзнянського району, Чернігівської області, де утримується біля 3 тисяч голів великої рогатої худоби (ВРХ) . Всього в групі компаній вирощують понад 40 тис. голів великої рогатої худоби (ВРХ) для виробництва яловичини та молока. Понад 7 тис. — поголів’я м’ясного напрямку – в основному це українська м’ясна покращена породою шароле.

Директор із виробництва Групи Василь Лобода розповідає, що компанія досягла неабияких успіхів у вирощуванні маточного поголів’я худоби. Тварини знаходяться на відкритих пасовищах із ранньої весни до пізньої осені, завдяки чому отримують вдосталь зелених кормів. Відгодовування на заливних луках дозволяє оптимально використовувати ресурси компанії і, разом із тим – отримувати те саме “мармурове” м’ясо, яке так цінується гурманами. М’ясний напрямок розвивається гарними темпами – за 5 років поголів’я м’ясної худоби зросло більше ніж у 2,5 рази. В компанії переконані, що є перспективи розвитку тваринницької галузі існують не тількиі в компанії «Укрлендфармінг», і в Україні, загалом. Один із секретів успіху – системна селекційна робота. Кожне нове покоління худоби має кращі показники приросту.
Вдосконалення племінних характеристик цієї породи вдалося досягти завдяки покращенню генетичного потенціалу стада та застосуванню збалансованого раціону кормів. «Усе м’ясне поголів’я цілий рік знаходиться на відкритому випасі, а під час великих снігопадів ми завозимо більше соломи. В раціоні тварин лише власні корми – силос з кукурудзою, сінаж з багаторічних трав, люцерною, фураж, зерновідходи кукурудзи, білкова група (соя)». Всі тварини, які знаходяться у фідлотах, збудованих за канадською технологією, виглядають вгодованими та мають чудові екстер’єрні характеристики. Вони на 70% вже набули ознак породи шароле. Ці кондиційні бички щодоби додають понад 1,4 кг, до ваги а за рік набирають понад 550 кг живої маси. Без сумніву – це 100% екологічно чистий м’ясний продукт, який наразі у великому дефіциті на вітчизняному споживчому ринку.

На думку Василя Лободи галузь тваринництва потребує підтримки з боку держави: “Жодна країну світу не розвиває напрямок тваринництва самотужки. Всюди існують дотації на голову худоби, на корми. Ми сподіваємось, що і в Україні ситуація зміниться найближчим часом і наші підприємства зможуть активно наповнювати вітчизняний ринок м’яса”.

Також Василь Петрович додає, що окрім фінансової складової є ще й соціальна. Нині українському селу досить складно виживати. Процеси урбанізації та перерозподіл робочої сили призводять до зникнення низки сільських населених пунктів. “Так історично склалося, що саме тваринництво може врятувати село та дати поштовх до розвитку новостворених ОТГ, збереженню об’єктів інфраструктури – шкіл, лікарень, дитячих садочків. Державна підтримка тваринницької галузі – це нові робочі місця для селян та реальний шанс відродити заможне українське село, як колиску нації».

Наступна зупинка – молочнотоварна ферма Підліснівського відділення на Сумщині. Тут утримують 200 молочних корів чистопородного голштина, які є рекордсменками за об’ємами надоїв в Україні. «Цього року продуктивність надоїв – до 9,3 тис кг на корову. Щодоби всі ферми компанії виробляють понад 300 тонн молока вищого ґатунку, яке транспортують до 20 молокозаводів по всій країні», – розповідає Василь Лобода.

Зупинившись на полі, де комбайни якраз збирають урожай кукурудзи, ще раз наочно пересвідчуєшся в правдивості прислів’я «Що посієш – те й пожнеш». «Основним напрямком діяльності “Укрленфармінг” є рослинництво, – розповідає Василь Лобода. – На Сумщині основною культурою, яку вирощуємо на 50% посівних площ є кукурудза, урожайність якої цього року – до 9 тонн на гектар».

Усе зібране збіжжя надходить до елеватора ТОВ “Агротермінал Констракшн”, який також входить в групу компаній “Укрлендфармінг” і розташований в селі Степанівка Сумського району. Це найбільший елеватор в Європі – об’єм одночасного зберігання зерна – 480 тисяч тонн. Зараз на елеватор надходить 11 тис. тонн зерна щодобово, а одночасно він може приймати три культури та відправляти до 70 вагонів зернових за добу. Обладнання лабораторії агротерміналу є найсучаснішим в області і забезпечує контроль якості зернових на всіх етапах – від приймання до відвантаження. Потужностей елеватора достатньо аби приймати не тільки продукцію підприємств холдингу, але й сторонніх замовників.
Василь Лобода на завершення подорожі поділився думками: “Агро-галузь, яку розвиває “Укрлендфармінг” – це не тільки високі технології і продуктова безпека країни. Це також і робочі місця в селах, це розвиток села, це соціальна підтримка мешканців. Буде розвиватить агрогалузь, буде розвиватись і багатіти і село”.

ІД