Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

За рік – більше, ніж «папєрєднікі» за вісім

627

Голова обласного осередку партії «Батьківщина» Олександр Лисенко звітує перед сумчанами за рік своєї роботи на посаді міського голови м. Суми

Справи великі і справи маленькі

Чи можна за один рік стратегічно виправити ситуацію та вирішити проблеми, які накопичувалися роками, а то й десятиріччями? Будемо відвертими – навряд. Але можна десятками і сотнями маленьких справ продемонструвати, що великі зміни – реальні, і визначити стратегічні напрямки розвитку міста. Які ж маленькі справи маються на увазі? Наприклад, у лютому 2015 р. відновлено роботу молочно-роздавального пункту на вул. Д.Коротченка. Хтось скаже – дрібниця, але мами та їхні малюки так не вважають. Або взяти безкоштовний Wi-Fi в багатьох куточках міста й тролейбусах. Не важливо? Студенти та активні користувачі Інтернету, впевнені, вважають інакше. Нарешті, після кількох років неробства влади, відкрито сучасний ЦНАПу по вул. Горького, 21. Не варто уваги? Але той, хто береже свій час, оцінив цей крок належним чином. У с. Верхнє Піщане нарешті бурять нову артезіанську свердловину, яка якісною питною водою в достатній кількості. Звісно, у порівнянні зі стратегічними викликами – це буденна робота міської влади. Але ж і її потрібно робити.

Діти – майбутнє міста

За малими справами слідують великі, було б бажання. Вперше за 20 років у Сумах розпочато будівництво дитячого садка. В 2014 р. на реконструкцію будівлі під дитячий садок в районі Хіммістечка було спрямовано понад 1млн. грн.. Нині реконструкція вже завершується. Незабаром планують розпочати будівництво другої черги. Цьогоріч вперше кожен навчальний заклад отримав фіксовану суму з міського бюджету на свої потреби. Дошкільним навчальним закладам виділили по 50 тис. грн., школам – по 100 тис. грн. Це мусить послабити тиск на гаманці батьків. Загалом на освіту передбачили в 2015 р. на 32 млн. грн більше, ніж торік,
Тільки в 2014 р. встановлено 32 дитячих та спортивних майданчики.

Головне – здоровя
Охорона здоровя – тема болюча. Не дарма реформа цієї галузі – один з основних пріоритетів на рівні держави. Чи можемо ми на рівні міста сприяти реформам? Звісно, що так. В 2015 р видатки на медичну галузь в м. Суми збільшили на 40 млн. грн.
В 2014 р. на капітальний ремонт закладів охорони здоров’я міста спрямовано понад 3,5 млн. грн. та придбано обладнання на суму понад 5 млн. грн.. Але однією з найважливіших подій стало уведення в експлуатацію сучасних європейських діагностичних комплексів у дитячій поліклініці №2 та міській лікарні №1. Європейське обладнання з цифровою обробкою зображення відрізняється високою точністю, а також дає можливість проводити якісне обстеження. Ще однією знаковою подією для сумської медицини стало відкриття на Баранівці новоствореної амбулаторії загальної лікарської практики сімейної медицини.

Дім, в якому ми живемо
Реформа ЖКГ – ініціатива стратегічна. Новий закон, який розв’язує нам руки, вступає в дію з 1 липня 2015 р. До цього часу всі зусилля нової міської щодо реформування ЖКГ зустрічали шалений опір тих, хто стоїть за створеннями схем «Сумижитла». Тому було прийнято рішення направити зусилля на програму «Сумський євродвір». На сьогоднішній день в Сумах вже ведуться ремонтні роботи в десяти дворах. Спроектовано ще 20 дворів. Це мало, ми знаємо, але це – тільки початок.
Нарешті наведено лад із вивозом сміття, проведений чесний та прозорий конкурс, на якому перемогли найкращі, а не найближчі.
На часі – наведення ладу з ліфтами (величезні проблеми нам дісталися у спадок), обслуговуванні житлового фонду.

Дорогі дороги
У 2014 році відновлено 17805 м2 дорожнього покриття прибудинкових доріг та проїздів до об’єктів соціальної інфраструктури міста на загальну суму майже 7 мілн грн. Виконано капітальний ремонт вул. Лінійної та Баумана. Загалом протягом 2014 р. у повному обсязі реконструйовано 9 об’єктів внутрішньо будинкових доріг на майже 7,6 млн. грн. У 2015 р. на капітальні ремонти, вперше за багато років виділено найбільшу суму коштів: на будівництво доріг майже 3,5 млн. грн., реконструкцію доріг – 9,3 млн. грн., капітальний ремонт доріг – 8,6 млн. грн., поточний ремонт вулично-дорожньої мережі – 10,0 млн. грн., на реконструкцію та капітальний ремонт прибудинкових доріг – 26,8 млн. грн.

Разом переможемо
Міська влада не може стояти осторонь проблем, пов’язаних із війною на сході, де воюють сотні сумчан. Що ми зробили корисного за цей час?
Таксі особливого призначення. З липня в Сумах працює «військове таксі», що доправляє бійців, котрим дають короткотермінові відпустки, із зони АТО до Сум і у зворотному напрямку. Гуманітарні вантажі. У міськраді працює волонтерський центр, який збирає інформацію та допомогу як для бійців АТО, так і для вимушених переселенців. Міський голова особисто кілька разів доправляв гуманітарні вантажі на схід України. Підприємства міста, в т.ч. комунальні, власним коштом відновили 12 БРДМів для зони АТО. Учасники АТО та сім’ї загиблих почали отримувати земельні ділянки для житлової забудови. У Сумах встановлені меморіальні дошки на честь загиблих учасників Революції Гідності та війни на Сході України.

Політика відкритих дверей
За для більш прозорої діяльності влади та боротьбою з корупцією створені громадсько-експертні комісії, до обговорення всіх спірних питань залучається громадськість міста. За ініціативи міського голови особисті прийоми проводяться не раз на місяць, а щотижня. З червня по грудень 2014 р. Олександр Лисенко провів 23 прийоми громадян з особистих питань, на яких отримано 171 звернення та прийнято 265 громадян.Не всі проблеми вдається вирішувати одразу, але це – тільки наш перший рік. Ми будемо рухатися так і надалі6 через малі справи вирішувати великі завдання.

Дякуємо вам за довіру!

 

 

ІД