Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Що робити, коли батарея ноутбука швидко сідає?

54

У більшості випадків під час вибору ноутбука враховують такі його характеристики, як вартість, потужність, об’єм оперативної та постійної пам’яті. Автономність розглядається як додатковий, тобто не найважливіший критерій. У такому випадку не варто дивуватись, що в автономному режимі пристрій працює занадто мало. Отже, якщо ви плануєте купити ноутбук в Києві, враховуйте час роботи без підзаряджання. Тим, хто вже придбав лептоп і не задоволений його батареєю, пропонуємо декілька порад, як без модернізації збільшити час автономної роботи ноутбука.

Слідкуйте за яскравістю екрана

Саме дисплей є одним із головних споживачів електроенергії. Знизити її споживання можна, зменшивши яскравість екрана, і це дійсно дуже дієвий спосіб. Важливо, щоби після виконання цієї операції яскравість залишилася комфортною для ваших очей. Сучасні ноутбуки мають і інші інструменти для зниження енергоспоживання. Наприклад, як у macOS, так і у Windows є можливість налаштувати роботу графічного процесора таким чином, щоби він споживав менше енергії під час роботи із тими програмами, які сильно навантажують GPU.

Вимикайте непотрібні фонові програми

Навіть після завершення роботи деякі програми залишають у пам’яті фонові процеси, які так чи інакше навантажують процесор і, відповідно, зменшують заряд батареї. Зайдіть у «Диспетчер задач» та завершіть роботу тих програм, які зараз не використовуються. Якщо вам не потрібен Wi-Fi чи Bluetooth, є сенс їх також вимкнути, бо вони споживають чимало енергії.

Активуйте режим енергоощадження

Практично всі операційні системи мають вмонтовані засоби енергоощадження. Але не завжди вони увімкнені за замовчуванням. У таких випадках потрібно зробити це вручну, клацнувши на піктограму батареї, що розташована на панелі завдань (правий нижній кут екрана). Потрібно вибрати режим «Економія енергії», що дасть змогу знизити енергоспоживання приблизно на 20% у порівнянні з режимом «Збалансований» і на ще більший відсоток, якщо ви працювали в режимі «Висока продуктивність».

Слідкуйте за станом батареї

Діагностика акумулятора сама собою не впливає на автономність, але із допомогою цього інструменту ви можете аналізувати, як впливають на час роботи ноутбука перелічені вище заходи. У Windows 10 запустити діагностику можна декількома способами:

  1. через командний рядок, увівши літерну фразу powercfg/batteryreport з натисканням клавіші Enter;
  2. використавши комбінацію Win+R із вводом шляху C:\WINDOWS\system32\energy-report.html, у результаті чого звіт про стан батареї буде відправлений у браузер.

Нарешті, є спеціалізовані утиліти, які можуть самостійно та досить детально проаналізувати стан акумулятора (BatteryBar, BatteryMon та інші). Ноутбуки від Asus Lenovo мають власні утиліти подібного плану. У будь-якому разі виконання діагностики допомагає слідкувати за станом батареї, вчасно виявляти проблеми та підтримувати її в оптимальному стані.

Реклама