Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах поговорили про інформаційну гігієну

648

Під час брифінгу у медіацентрі начальник управління з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сумської ОВА Сергій ЛУЧЕНКО акцентував увагу на основних кроках, які наразі здійснюються в області для забезпечення інформбезпеки і інформгігієни, а старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем БУХТІАРОВ розповів про нові шахрайські схеми.
“Проблема доступності мовлення гостро стояла і до війни — у багатьох населених пунктах, передусім прикордонних, легше було спіймати сигнал телебачення сусідів, ніж дивитись українські телеканали. Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення заявив про готовність запустити в тестовому режимі 01.06.2023 р. новий мультиплекс МХ-7, – повідомив Сергій Лученко. – Тобто жителі прикордоння Сумщини зможуть дивитися українське телебачення за допомогою нової мережі передавачів. За розрахунками спеціалістів КРРТ, прийом сигналу буде доступний в тих зонах, де нині його немає через недостатній рівень сигналу наявних цирових передавачів, або особливості рельєфу”.
Аби покращити і розбудувати інформаційний простір Сумщини, в області працюють також над будівництвом 2-х додаткових телерадіотрансляційних веж, також найближчим часом планується відновити аналогове мовлення.
Більш спритними і вигадливими стають і шахраї. Як зазначив кіберполіцейський Артем Бухтіаров, сьогодні майже 90% всіх звернень, які надходять до кіберполіції, стосуються саме шахрайських дій. “Лише за 5 місяців 2023 р. до нас надійшло близько 711 звернень, з них більше 600 стосовно фактів онлайн-шахрайства, – зазначив поліцейський. – Найстрашнішим є те, що шахраї користуються війною і заробляють на ній. Так, мешканцям прикордонних громад, де постійно ведуться обстріли, пропонували за гроші послуги з евакуації. Люди наперед перераховували кошти, і, зрозуміло, ніякі послуги їм не надавали».
Аби не стати жертвою шахраїв, поліцейський радить ніколи не передавати шахраям, покупцям або потенційним продавцям, нічого, окрім 16-значного номера банківської карти; користуватися двофакторною аутентифікацією: вводити для за стосунків не лише код з СМС, а й вами створений пароль; ніколи не відкривати сумнівні посилання, які надходять від незнайомих осіб.

Ярослава Максименко. Панорама, №24-2023