Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Олександр Лисенко: Енергетична справедливість повинна бути!

98

За ініціативи очільника громади Олександра ЛИСЕНКА в Сумах влада відстоює права сумчан на справедливе врегулювання ситуації з відключенням електроенергії. І це не лише заяви, а й низка конкретних кроків.

Минулого тижня керівник громади звернувся до енергетиків щодо важливості справедливого підходу до розробки графіків відключень електроенергії для споживачів. А вже наступного дня провів розширену нараду з цієї проблематики. До обговорення запросили фахівців «Сумиобленерго» та інших енергетичних служб міста та області, правоохоронців, працівників ДСНС, теплогенеруючих, теплопостачальних і водопостачальних підприємств, департаменту інфраструктури міста.

«Ми готуємо звернення до державних структур, щоб нам збільшили ліміти споживання електроенергії, нарівні інших регіонів. Також ми наполягаємо на розробленні таких погодинних графіків, що дозволили би уникнути використання графіків аварійних відключень (ГАВ) та спеціальних графіків аварійних відключень (СГАВ), на які не можуть вплинути ані влада, ані обленерго. Адже ГАВ «Сумиобленерго» за наказом «Укренерго» застосовує протягом 15 хвилин. А СГАВ вводять в дію напряму НЕК «Укренерго». Ми повинні надати сумчанам графіки справедливого розподілу електроенергії. Мене не влаштовує ситуація, коли, наприклад, парні будинки не вимикають, а непарні вимикають. Це неправильно», – зазначив Олександр Лисенко.

Водночас, споживачам потрібно дотримуватися правил економії електроенергії. І ця норма стосується як мешканців, так і підприємців та підприємств, яким також необхідно додатково залучати альтернативні джерела енергії.

«Те, що ми будемо робити на рівні енергетичного штабу громади, це координація використання електроенергії в місті так, щоб у нас застосувалися тільки графіки погодинних відключень. Потрібно разом з обленерго та сумчанами збалансувати нашу енергосистему. Енергетична справедливість повинна бути. Саме для цього ми зібрали нараду. Я нагадав енергетикам, щоб вони слідкували за несправедливими відключеннями електроенергії, які не стосуються аварійних», – сказав Олександр Лисенко.

Деякі аварійні відключення виникають через пошкодження обладнання на щитових у самих будинках. Аварійні служби разом з обслуговуючими організаціями на місці вирішують ситуацію. Олександр Лисенко наголосив: потрібно звертатися до аварійних служб та ДСНС у разі виникнення таких ситуацій.

І вже у понеділок очільник громади направив листа керівнику НАК «Укренерго» та Міністру енергетики України з проханням збільшити ліміт електричної потужності для Сумської територіальної громади та Сумської області.

У листі він зауважує, що нестабільність роботи енергосистеми не дозволяє забезпечити соціальні гарантії мешканців прикордонної області. Ліміт електричної потужності, який доводить НЕК «Укренерго», забезпечує лише 50% від потреби. Але й цей обсяг майже повністю йде на забезпечення критично важливих підприємств разом із суміжними споживачами.

«Застосування ГАВ та СГАВ приводить до знеструмлення споживачів протягом 10-14 годин на добу. Через це зростає соціальна напруга в суспільстві, прояви агресії та невдоволення органами влади, – зазначається з листі. – Враховуючи, що Сумська область є прикордонною і забезпечення стабільного електропостачання, в тому числі для захисту державного кордону, є пріоритетним, просимо збільшити ліміт електричної енергії для Сумської області, що дозволить дотримуватися доведеного обсягу споживання із застосуванням ГПВ, в повному обсязі, без постійного введення ГАВ та СГАВ та забезпечити можливість безперебійного виготовлення соціально значущих товарів, виконання державних замовлень», – йдеться в листі.

Додамо, що відповідні служби та фахівці вже опрацьовують варіанти придбання джерел альтернативного живлення світлофорних об’єктів на час відключення електрики. А поки для цього можливо використати генератори, хоча б на трьох найбільш жвавих перехрестях.

На прохання керівництва громади енергетики мають напрацювати варіанти зменшення часу відключень багатоповерхівок з електроплитами, а також спільно з фахівцями міських служб налаштувати роботу ЦТП і дахових котелень.

Тож енергетична справедливість має бути і за неї варто боротися! Спільно!

 

ІД