Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як на Сумщині розпочався навчальний рік

348

1 вересня в усіх освітніх закладах України розпочався новий навчальний рік. Це вже другий повний навчальний рік, який буде проходити в умовах повномасштабного вторгнення росії. Саме військова ситуація і є головним чинником, який сьогодні впливає на те, в яких умовах, за якими формами та у якій кількості діти будуть отримувати знання. Директор Департаменту освіти і науки Сумської ОВА Вікторія ГРОБОВА повідомила, що відповідно до рішення обласної комісії, у Сумській області остаточно затверджено 3 форми навчання: очна, змішана і онлайн або ж дистанційна.
“У громадах, які знаходяться в наказі Мінреінтеграції як такі, що перебувають у зоні можливих бойових дій, форма навчання буде дистанційною. По нашій області це 17 громад: Дружбівська, Зноб-Новгородська, Шосткинська, Глухівська, Свеська, Великописарівська, Охтирська, Білопільська, Краснопільська, Юнаківська, Ворожбянська, Хотінська, Миропільська, Новослобідська, Середино-Будська, Шалигинська, Есманьська”, – доповнила посадовиця. – Як тільки без пекова ситуація буде змінюватися на краще, будуть одразу збиратися педколективи і фахівці департаменту освіти, і будуть коригуватися рішення щодо форм навчання”.

Найбільш важка ситуація з учнями, які проживають у п’яти кілометровій зоні. Заклади освіти звідти евакуйовані, а з батьками, які не погоджуються на евакуацію, зараз ведеться роз’яснювальна робота. За потреби, до вирішення питання будуть підключати навіть Службу у справах дітей

Дистанційна освіта рекомендована лише для таких закладів освіти, а ще для тих, у яких станом на 1 вересня відсутні укриття. В усіх інших закладах діти повинні мати можливість “живого” спілкування з вчителем хоча б декілька разів на тиждень. Там, де укриття може вмістити усіх учнів і співробітників, заняття будуть відбуватися виключно в закладах освіти. Якщо неможливо забезпечити укриття для усіх – навчання може проводитися в декілька змін. Усі педагогічні колективи проінструктовані, як діяти у разі оголошення повітряної тривоги під час уроку: у такому випадку освітній процес переривається для переміщення усіх, хто знаходиться у закладі освіти в укриття, де, за можливості, він може бути продовжений до завершення тривоги.
Усе вище сказане стосується як шкіл, так і дитячих садочків. Але у системі освіти є ще й заклади позашкільної освіти, які теж розпочинають новий навчальний рік. До них також висунуті вимоги про наявність сертифікованого укриття, і вони також працюватимуть за такими ж схемами, як і школи.
Пані Гробова констатувала також, що попри трагічні події у Роменській школі, думка щодо очного навчання як у батьків, так і у педагогічних працівників, суттєво не змінилася. Більше частина виступають саме за навчання безпосередньо у закладі освіти. Хоча б декілька днів на тиждень і по основних предметах.

Ярослава Максимова, Панорама, №36-2023