Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Відвідування басейну під час вагітності — переваги плавання та важливі нюанси

168

Помірні фізичні навантаження корисні для вагітних жінок. У той же час, фітнес або біг доступні лише для найбільш тренованих жінок. Та й звичайна зарядка може бути занадто важкою для жінок на останніх місяцях вагітності. Однак плавання – це спорт, який з мінімальним навантаженням забезпечує відмінний результат.

Переваги плавання для вагітних жінок

Підтримка активності тіла – це перший плюс занять у басейні. Без надмірного навантаження на суглоби та м’язи ви можете виконувати цілі комплекси вправ, боротися не з власною вагою, а лише з супротивом води. В результаті занять сходить набряклість. Оскільки навантаження на хребет зменшується, м’язи спини мають можливість розслабитися та відпочити, тому біль у хребті, попереку та нижній частині спини зникає.

Досягнення розслабленого стану позитивно впливає на нервову систему. Загальна емоційна втома зникає, стійкість до стресу збільшується, психологічно жінка відчуває себе більш задоволеною та спокійною. Тому часто, виходячи з басейну, вагітні жінки йдуть з посмішкою на обличчі, і взагалі місяці вагітності проходять легше.

Виконуючи вправи в басейні, м’язи спини, стегон та живота зміцнюються, тому стає легше зберегти поставу. Крім того, збільшується мобільність, витривалість при ходьбі, тому зростаюча додаткова вага не настільки обтяжлива для жінки.

Що врахувати перед початком занять у басейні під час вагітності

Кожна жінка має свій рівень фізичної підготовки. Деякі вагітні жінки роками відвідували зал, займалися фітнесом, йогою, працювали з додатковою вагою, крутили педалі на велотренажері. Інші вели більш виміряний спосіб життя, через який їх фізичну форму неможливо порівняти з тренованими людьми. Тому програма занять вибирається індивідуально. Ні в якому разі вагітні жінки не роблять вправи з надмірним навантаженням, тобто тим, які потребують значної напруги м’язів. Це загрожує збільшити напругу в матці, тому варто уникати занадто скрупульозного підходу.

Перш ніж відвідати басейн, варто сходити до гінеколога  проконсультуватися з ним щодо можливості та безпечності занять у воді та отримати довідку про вагітність. А після цього слід суворо дотримуватися випущених рекомендацій.

Гігієна в басейні

Найбільша проблема багатьох басейнів – це потреба у додаванні хлору у воду. Потрібно обрати мінімальний та безпечний, але в той же час ефективний рівень хлору. Тому надайте перевагу тим установам, які регулярно перевіряє санітарна епідеміологічна служба.

Басейн повинен бути чистим, без видимого нальоту на стінах, а тим більше цвілі.

Душ слід приймати не тільки перед входом у басейн, але і після виходу з нього. Це необхідно для змивання хлорованої води.

Необхідно також звернути увагу на температуру води. Вона повинна бути комфортною, але не надто теплою. Ви також не повинні плавати в холодній воді.

Медичні дослідження перед відвідуванням басейну

Щоб мати можливість відвідати басейн, слід отримати довідку в басейн, яка вказує на те, що вагітна жінка не має протипоказань для таких занять. Для цього ви повинні пройти таких лікарів:

  • терапевт;
  • дерматолог;
  • гінеколог.

Басейн не можуть відвідувати люди з такими захворюваннями, як:

  • епідермофітоз та будь-які інші грибкові шкірні інфекції;
  • дизентерія;
  • вірус Коксакі;
  • вірусний гепатит А;
  • ентеробіооз.

Для вагітних жінок є ряд протипоказань для відвідування басейну:

  • загроза викидня або передчасного народження;
  • передчасні перейми;
  • високий тиск;
  • цистит;
  • аритмія, серцева недостатність, стенокардія;
  • алергія;
  • очні захворювання.

Якщо ви дотримуєтесь усіх призначених запобіжних заходів, то плавання в басейні може стати справжнім задоволенням для вагітної жінки. Багато жінок зазначають, що вони отримують позитивну зарядку енергії та енергійності під час плавання, тому їх вагітність легка і безтурботна.