Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Що робити, якщо не влаштовує результат податкової перевірки

44

Податкову перевірку не можна назвати приємною подією, але нічого не можна зробити, адже так держава перевіряє дотримання вимог законодавства щодо сплати всіх необхідних зборів та відрахувань. Ось тільки представники компетентного органу під час проведення аналізу документів або під час візиту на підприємство часто бувають надто прискіпливими, діють із порушеннями чи інтерпретують факти через призму суб’єктивного досвіду. Згодом платникові податків можуть призначити штраф чи інше покарання, з яким він докорінно не згоден. У такій ситуації важливо не панікувати, адже майже завжди є шанси виграти справу та оскаржити акт перевірки.

Чи є сенс розпочинати боротьбу з податковою?

Перед початком судового процесу необхідно розібратися, наскільки це доцільно робити. З одного боку, оскарження акта перевірки податкової дає змогу знизити розмір податкових зборів, скасувати чи зменшити штрафні санкції, а також вирішити на свою користь питання щодо надання податкових пільг. Але при цьому сам процес може розтягнутися на місяці та вимагати значних фінансових вкладень на проведення експертиз, оплату послуг адвоката тощо. Розібратися у всіх нюансах допоможе юрист, якого потрібно звернутися одразу після отримання результатів перевірки.

Послідовність дій під час оскарження рішень податкової

Розраховувати на успішний результат при оскарженні можна, якщо у вас є податковий адвокат, який контролюватиме процес і підкаже, як діяти.

Основні етапи врегулювання проблеми:

  1. Звернення до податкової служби протягом 10 днів після завершення перевірки для отримання копії рішення.
  2. Вибір оптимального способу оскарження – це може бути подання позову до суду, адміністративної чи міжвідомчої скарги.
  3. Збір та подання відповідних документів до податкової інспекції, вищої податкової інстанції, іншого державного органу або до суду. Обов’язково знадобляться акт перевірки, податкова декларація, статут компанії, бухгалтерські звіти, заява. Якщо маєте намір вирішувати питання через суд, то на подання позову надається не більше 60 днів після того, як податкова інспекція видала рішення щодо скарги на акт перевірки.
  4. Проведення усіх потрібних експертиз.
  5. Підготовка доказової бази та участь в судових засіданнях.
  6. Отримання рішення по справі.

Чіткого терміну, за який можна оскаржити акт перевірки, немає, але якщо вас захищає професійний адвокат, то всі етапи проходитимуть швидше, а шанси на перемогу будуть максимальними.