Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Оперізуючий лишай: хто в групі ризику, як проявляється і як лікується захворювання

87

Оперізувальний лишай спричиняється вірусом вітряної віспи та проявляється лише у дорослих. Діти вітряну віспу переносять легко, без болю та ускладнень. Організм дорослих, особливо людей у віці старше 50 років, при контакті з хворими на вітряну віспу або носіями реагує на вірус дуже гостро, уражаються центральна та периферична нервова система, шкіра, слизові оболонки.

Якщо людина була в контакті з хворими на вітряну віспу, лікар може порекомендувати пропити противірусний імуномодулюючий препарат, наприклад, Новірин. Він підтримає організм та допоможе знизити ризик прояву оперізувального лишаю. Інформація щодо препарату доступна на сторінці https://liki.ua/shop/brands/novirin-7831, також там можна забронювати препарат у найближчій аптеці.

 

Хто в групі ризику розвитку оперізувального лишаю

Найбільший ризик розвитку оперізувального лишаю – у людей старше 50 років, які перебували в контакті з носієм вірусу. Також у групі ризику дорослі всіх вікових категорій, котрі перенесли:

 

  • сильне емоційне потрясіння;
  • перебувають у стані хронічного стресу та постійного нервового перевантаження;
  • ГРВІ в складній формі (оперізувальний лишай як форма ускладнення хвороби);
  • оперативні втручання, особливо складні;
  • хіміотерапію, радіотерапію;
  • онкологічні захворювання;
  • переохолодження та перегрівання організму.

 

Оперізувальний лишай особливо небезпечний для вагітних жінок. У більшості випадків він не проявляється висипаннями та болем, але завдає непоправної шкоди плоду. Саме тому вагітним важливо бути особливо обережними та не контактувати з хворими на вітрянку.

Як проявляється та лікується оперізувальний лишай

Оперізувальний лишай важливо почати лікувати як можна раніше, саме на ранніх стадіях він найкраще піддається лікуванню. За першої підозри на розвиток хвороби важливо негайно звернутися до лікаря. Симптоми, що передують висипанням, – це інтенсивний біль, відчуття розпирання, припухлість у місці, де згодом буде висипка, дрібна висипка у вигляді водовмісних міхурців, найчастіше в підребер’ї. Також у більшості пацієнтів з’являється підвищена температура, ломота в тілі, головний біль.

Лікування направлене на зняття запальних процесів, прискорення регенерації уражених ділянок та приглушення вірусу. Лікування тривале, зазвичай, вірус проходить протягом 15-30 днів із моменту першого прояву. У літніх людей лікування може тривати довше, а захворювання перебігати складніше.

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ НАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ’Ю