Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах проведуть конкурс на кращу проєктну пропозицію створення в місті Алеї Слави

151

У Сумах займаються організацією підготовки проведення відкритого Всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Алеї Слави. Про це повідомили у Департаменті забезпечення ресурсних платежів.

Мета такого конкурсу – увічнення пам’яті загиблих захисників нашої держави, які загинули, відстоюючи її свободу, незалежність і територіальну цілісність під час збройної агресії рф. Така ідея виникла, враховуючи численні звернення сімей і рідних загиблих, депутатів Сумської міської ради, представників свідомої громадськості. Тож за дорученням Сумської міської військової адміністрації Департамент забезпечення ресурсних платежів розпочав організаційні заходи з підготовки проведення відкритого Всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави.

Фахівці Департаменту опрацювали найбільш важливі і прийнятні ділянки середмістя, виконали відео- і фотофіксацію їх сучасного стану, підготували вихідний картографічний матеріал. Все це передадуть Комітету з проведення всеукраїнських конкурсів при Президії Національної спілки архітекторів України. Саме ця організація співпрацюватиме з Департаментом з підготовки умов проведення конкурсу. Зауважимо, що організатор конкурсу бачить серед його учасників не лише кращих місцевих архітекторів, а й бажає залучити для створення образного рішення Алеї Слави в Сумах митців всеукраїнського рівня.

Наразі Департамент розробляє програму фінансування проведення такого відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу з преміальним фондом в межах затвердженої цільової програми.

Повідомлення про програму та умови проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави.

Нагадаємо, у травні минулого року вже була створена робоча група з питань підготовки проєкту Меморіалу Слави на Баранівському кладовищі. Вона працювала і навіть створила ескізний проєкт споруди та затвердила варіанти надгробків.

За задумом авторів ескізного проєкту, Меморіал має являти собою Пагорб пам’яті, оточений просторовим хрестом, сформований пілонами висотою 6 м 15 см, на яких викарбують місця загибелі похованих Героїв-захисників. Посередині Пагорба, перед своєрідним вівтарем у вигляді козацького хреста, передбачений жертовний камінь із зображеною на ньому мапою України в кордонах на 1991 рік.

Вівтар-хрест і Державний прапор – два візуальні акценти Меморіалу.

У кожному з секторів планувалося встановлення кубів із зазначенням прізвищ похованих там і місць розташування могил. Окрім цього, передбачалося встановлення в кожному з секторів поховання столів для поминань і збільшення кількості зелених насаджень, з тим, аби був завершений вигляд.

На майбутнє, після завершення війни, з метою просторового поєднання Меморіалу з місцями поховання захисників на Алеї Слави Центрального кладовища, автори ескізного проєкту пропонують оснастити Меморіал чотирма потужними прожекторами з променями (порівну з синім і жовтим світлом) з оглядовістю на 10 км.

Керівник авторської групи Олександр АНТОНЕЦЬ розповідав, що при підготовці ескізного проєкту радилися зі священнослужителем Свято-Георгіївського храму ПЦУ.

Безпосередньо під час обговорення ескізного проєкту від рідних надійшла пропозиція передбачити біля кожної могили місце для прапора.

Також під час засідання затвердили два зразки намогильних споруд для Алеї Слави Баранівського кладовища.