Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах лікарня отримала новітнє обладнання

550

За статистикою, один із сорока дорослих українців страждає на серцеву аритмію. За чверть століття її поширення в Україні зросло у шість разів. Про це свідчать дані Асоціації кардіологів. Раніше такі перебої у роботі серця лікувалися лише пігулками, в екстрених випадках – за допомогою полосних оперативних втручань, після яких пацієнти мали досить складний і довгий реабілітаційний період. Нове ж обладнання, яке коштом міського бюджету було придбане і встановлене у профільному відділенні ЦМКЛ, дозволяє лікарям здійснювати малоінвазивне втручання: через 2 проколи у паху ввести катетери, за допомогою яких дістатися потрібної ділянки і позбавити пацієнта від хвороби.

За словами директора КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Валентини ДОМІНАС, у нашому місті понад 400 людей, які потребують оперативного лікування серцевої аритмії. Завдяки введенню в експлуатацію системи для проведення абляцій, сумські лікарі відтепер мають змогу ефективно лікувати аритмію серця.

«Давно виношуємо ідею відкриття на базі закладу аритмологічного центру, оскільки всі передумови для цього є. Це і відповідно підготовлений персонал, і напрацювання як у проведенні оперативних втручань, так і при терапевтичному лікуванні. Хотілося ще найсучасніше та найпередовіше обладнання. Міська рада коштом громади придбала його нам. Воно дороге, але вартує того, адже ми можемо лікувати найскладніші форми аритмії серця, від яких помирають люди і які іншим шляхом, окрім абляції, не можна побороти», – зазначила Валентина Михайлівна.

Нова система складається з двох апаратів, які діють на різні види аритмій різними шляхами. “Це дві різні методики: одна радіочастотна, тобто ми прижигаємо певні ділянки серця, для того, щоб аритмія не проявлялася, – розповідає медичні тонкощі завідувач відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної та інтенсивної терапії ЦМКЛ Денис УСТИМЕНКО. – Інша – кріоабляція – це приморожування певних ділянок. Фібриляція передсердь страшна тим, що верхні камери серця не скорочуються, серце не може викачати з них кров, яка накопичується, утворюючи тим самим згусти, які трамбуються і можуть призвести до інсульту. Згодом ми докупимо ще обладнання для лікування вже шлуночкових аритмій”.

Як зазначила начальниця міського управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО, дане обладнання мають лише 8 лікарень по всій Україні, відтепер і у м. Суми воно є. Поки ЦМКЛ єдина в області з таким апаратом. Сумські лікарі під керівництвом своїх більш досвідчених колег з Інституту серця МОЗ України вже провели кілька оперативних втручань із застосуванням апаратури.

“Обладнання придбане коштом бюджету громади. Його вартість становить 13,7 млн грн, – зауважила посадовиця. – Попри війну і колосальні витрати на обороноздатність і захист, у поточному році в бюджеті громади на придбання обладнання для лікарень передбачили 150 млн грн. Наразі, крім системи для абляцій, придбали для медзакладів тулієвий лазер, обладнання для лабораторій та проведення УЗД-досліджень”.

Захворювання серцево-судинної системи посідають першу сходинку у летальній статистиці в Україні вже протягом багатьох років. Сьогодні лікарі КНП “Центральна міська клінічна лікарня” мають змогу врятувати ще більше життів завдяки своєму професіоналізму і новітньому обладнанню.

Альона Касаткіна, Панорама, №33-2023