Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Суми залишилися без інфекційної лікарні (Відео)

1,023

Сумської обласної інфекційної лікарні більше не буде. Наприкінці року депутати обласної ради вирішили ліквідувати її як юридичну особу, а колектив і майно передати обласному шкірно-венерологічному диспансеру

Обласна інфекційна лікарня – одна з найменших в області з ліжковим фондом у 100 ліжок, які зазвичай заповнені на 70 відсотків. Про це розповіла нинішня очільниця лікарні Ірини Троцька.

“Ми існували за рахунок субвенції, але сьогодні гроші йдуть за пацієнтами і основна. Оплата нашої медичної допомоги буде здійснюватися за рахунок Національної служби здоров’я України шляхом такої форми, коли гроші йдуть за хворим. Для мешканців нашого міста, нашої області стосовно інфекційної служби практично нічого не змінюється. Я сподіваюсь, зміниться на краще, бо в іншому закладі є достатньо матеріально-технічної спроможності, і ми посилимо нашу матеріально-технічну базу. Не буде такого, що положено скільки-то мільйонів – і лікарня їх отримає. Лікарня повинна сама заробляти ці гроші”, – каже вона UA:СУМИ.

Ірина Троцька говорить: про масові скорочення не йдеться, вони будуть поодинокі. В обласній інфекційній лікарні продовжать працювати гепатологічний центр, лабораторія, новий апарат УЗД.

У планах – отримання ліцензій на додаткові види медичних послуг. У цьому році лікарня отримала 17 млн грн держаної субвенції. З обласного бюджету фінансується програма “Гепатит” – це близько мільйона гривень.

Шкірно-венерологічний диспансер цього року отримав 7 із половиною мільйонів гривень з держбюджету. Тут теж є нове обладнання.

“Наш заклад придбав у 2018 році імуноферментний аналізатор американського виробника. На ньому ми виконуємо лабораторні дослідження для діагностики захворювань, які передаються статевим шляхом, а саме хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз та сифіліс. Ми визначаємо імуноглобуліни. Достовірність даного методу складає близько 100 відсотків”, – каже завідувачка лабораторного відділення Лілія Коваль.

“Хворі дерматологічного профілю знаходяться в непристосованих приміщеннях, і ті кошти, які виділялись, вони поліпшили умови перебування, але заклад не є сучасний. З нового року хворі дерматологічного профілю проходитимуть лікування в сучасному закладі на базі інфекційної лікарні. Об’єднання двох цих закладів допоможе більш ефективно використовувати наявне обладнання. Існуюча модель реформування передбачає скорочення персоналу закладів. Приблизно біля 30 відсотків працівників буде скорочено”, – каже директор обласного шкірно-венерологічного диспансеру Юрій Будніков.

Процес реорганізації має завершитися за півроку. Нова лікарня називатиметься Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології імені Зіновія Красовицького.