У Сумах не визначились із долею будинку, атакованого “Шахедом”
Після жахливої трагедії 3 липня минув понад місяць часу. На щастя, кількість загиблих і травмованих не зросла, вона залишається 3 і 22 людини відповідно, 1 постраждалий і досі знаходиться у лікарні через надто важкі травми. А от доля будинку по вул. Петропавлівській і досі не вирішена. Ворог влучив у третій під’їзд жилого будинку, саме він зазнав найбільших руйнувань: там взагалі не залишилось помешкань на третьому і четвертому поверхах. Квартири на п’ятому і четвертому поверхах другого під’їзду постраждали під час пожежі, яка виникла у результаті прильоту. А от у першому під’їзді майже все ціле, окрім вікон і деяких дверей, там вже давно є і світло, і газ, і вода, і мешканці живуть у своїх квартирах.
Робота штабу, який працював з постраждалими від цієї атаки, завершена, як і завершені усі аварійні роботи на об’єкті. Тепер місцева влада має розпочинати ремонт зруйнованого житла, але і тут не все так просто. Мешканці перших поверхів третього під’їзду не впевнені у результатах експертизи, яка ухвалила рішення про демонтаж цієї частини будинку, і попросили місцеву владу замовити додаткову експертизу. “Департамент інфраструктури міста організує проведення додаткових експертиз, зокрема, Національним науковим центром «Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса, – зазначив директор департаменту Олександр ЖУРБА. – Серед власників немає одностайності: обрати від держави компенсацію за зруйноване житло (розмір залежить від площі та визначеної вартості 1 кв. метру) чи компенсацію на ремонт житла (до 200 тис. грн)».
Ситуація з другим під’їздом станом на 7 серпня наступна: там розпочато аварійно-відновлювальні роботи, які є підготовчим етапом до капітального ремонту. Поки що виконані лише демонтажні роботи та розпочата підготовка до ремонту покрівлі.
Усі, хто потребував соціальної допомоги, були нею забезпечені, повідомляє директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК. “П’ятеро сумчан, які з першого дня мали потребу у тимчасовому житлі, проживають у гуртожитку. Постраждалі отримують різного виду виплати і компенсації, – констатує посадовиця. – Так, 31 мешканець даного будинку отримав статус ВПО і відповідні виплати, 17 домогосподарств отримуватимуть щомісячну компенсацію. Повний пакет документів на одноразову матдопомогу надали 26 представників домогосподарств, вони отримають свої виплати вже найближчим часом”.
Альона Касаткіна, Панорама, №32-2023