Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На фронті загинула бойова медикиня “Блискавка” із Сум

8,925

На передовій полягла бойова медикиня Дар’я Філіп’єва на псевдо “Блискавка”. Останні роки дівчина перебувала у Києві, однак народилася і отримала вищу освіту саме в Сумах. До 2019-го року випускниця СумДУ працювала перекладачкою; у 2019-му році сумчанка закінчила курси бойового медика та потрапила до лав ЗСУ. За миттєву реакцію дівчина отримала позивний “Блискавка”.

“Я створила собі такого персонажа, який мав відповісти на деякі питання, які мене турбували на той час у житті, – розповідає військова. – Йшлося про значущі речі, світоглядні. На той час у мене в житті все було, але не відчувала, що роблю щось значуще. Щось, що буде вкладом у людство та Україну. У кінці гри той персонаж пішов до армії. Я ще довго роздумувала над цим випадком. Фактично тоді рішення вже було, але звикала до нього”.

Дар’я Філіп’єва

У жовтні минулого року медикиня розповідала журналістам “Еспресо”, що їй вдавалося врятувати всіх поранених, які потрапляли до її рук. Знадобилися дівчині й знання іноземної, адже певний час вона служила в Інтернаціональному легіоні. У 2023-му році героїчну захисницю нагородили почесним нагрудним знаком “Сталевий хрест”.

Одного разу машина, в котрій знаходилася Дар’я, наїхала на міну. Як згадувала дівчина, водій та ще одна людина отримала важкі поранення, її асистент був контужений. Сама медикиня відбулася лише синцями. На жаль, цього разу небо забрало рятівницю до себе.

Редакція “Панорами” висловлює щирі співчуття рідним, близьким та побратимам Дар’ї.