Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як сумчанам скористатися програмою «Доступні ліки»

1,255

Начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги та фармацевтичного забезпечення населення управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Галина ХОМЕТА повідомляє, що станом на сьогодні в програмі є 462 найменування лікарських засобів. Коли програма розпочала діяти, там були препарати з однією діючою речовиною, зараз є комбіновані препарати. отже, попри війну, програма не лише продовжує працювати, а й розширюється.

Наразі за програмою «Доступні ліки» можна отримати препарати від серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань; діабету ІІ типу; інсуліни та аналоги; ліки для профілактики інсультів та інфарктів; від розладів психіки та поведінки; епілепсії; для лікування бронхіальної астми; нецукрового діабету; хвороби Паркінсона; хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів.

Кабінет Міністрів України також постановив з лютого додати до програми реімбурсації препарати для осіб у посттрансплантаційному періоді. А з серпня до 31 грудня 2023 року – препарати для амбулаторного лікування паліативних хворих та медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові.

Аби отримати препарати за Програмою, необхідно звернутися до медичного закладу до свого сімейного лікаря. Так, хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму, цукровий діабет ІІ типу мають, прийти до лікаря, з яким укладено декларацію або до будь-якого іншого лікаря найближчого центру первинної медико-санітарної допомоги, якщо декларації немає. Також сімейний лікар виписує рецепти паліативним хворим.

Для лікування розладів психіки та поведінки звернутися необхідно до психіатра; епілепсії – до психіатра або невролога. Першу схему лікування інсуліном прописує лікар-ендокринолог він же зробить перше призначення пацієнтам із нецукровим діабетом. Нефролог-трансплантолог виписує рецепти посттрансплантаційним пацієнтам.

Програма реімбурсації «Доступні ліки» не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно

Зауважте, що повторні рецепти вам може виписувати вже сімейний лікар або терапевт.
В умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати “доступні ліки” як за електронним, так і за паперовим рецептом. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків незалежно від форми рецепта.

Нагадуємо, що лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт телефоном. Номер рецепта та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон у вигляді СМС.

Як знайти аптеку, яка відпускає “доступні ліки”?
Шукати аптеку з “доступними ліками” радимо за допомогою “Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” або зателефонувати 16-77.
Радимо, перед тим як йти в аптеку, зателефонувати й уточнити, чи є в наявності потрібний вам препарат. Можна також попросити працівників аптеки зарезервувати його для вас.

“У 2022 р. через війну дещо знизилась кількість жителів Сумської області, які скористалися цією програмою: “Усього рецепти на реімбурсацію отримали 446,5 тис. мешканців Сумщини. Це приблизно на 100 тисяч менше, ніж роком раніше, але ми пов’язуємо цю цифру з тим, що це люди, які виїхали за межі області внаслідок військових дій”, – констатувала Галина Хомета.

Матеріал створений у рамках
Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні
IREX/Представництво Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів