Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Історія Сумщини в You Tube: бібліотекарі та краєзнавці реалізують перспективний проєкт

131

Презентація нового медійно-просвітницького проєкту відбулася в читальному залі відділу літератури з краєзнавства Сумської обласної універсальної бібліотеки. Проєкт є реалізацією спільної ідеї бібліотечних працівників та Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Його назва: “Історичні студії”. Ідея полягає в тому, щоб створити низку відеосюжетів, присвячених різним аспектам локальної історії Сумщини і взагалі Слобідського краю в контексті , так би мовити, “великої історії”, тобто історії України та й загальносвітовій. Вже маємо перші результати цієї роботи – два відеоролики, які можна подивитись в Інтернеті, якщо вийти на сайт бібліотеки, розділ “Краєзнавство”, або просто набрати назву бібліотеки та проєкту “Історичні студії” в You Tube. Тривалість сюжетів близько 30 хвилин, але вони дуже насичені інформаційно, до того ж теми розкриваються глибоко, ґрунтовно, з посиланнями на першоджерела. Нам здається, що автори знайшли оптимальний варіант спілкування з пересічними, але не байдужими до історії глядачами – без академізму, але й без потурання моді на “попсу” і звичці до “кліпового мислення”. Сюжети знято в традиційному “телевізійному форматі”: є студія – читальний зал, модератор – зав. відділом краєзнавчої літератури Тетяна ГОЛУБ і гість – фахівець, дослідник, який у своїй розповіді та відповідях на запитаня висвітлює певні моменти і грані сумської історії.
В одному з вже знятих відеороликів гостем виступав Олег КОРНІЄНКО, голова Сумської обласної організації спілки краєзнавців України. Темою розмови була постать Гарасима КОНДРАТЬЄВА, першого сумського полковника, засновника нашого міста. Нез’ясовані деталі його біографії та походження, нарешті, чи проводив він незалежну політику, чи був вірним слугою московського царя – ось таких питань стосується ця бесіда з дослідником.
У другому з вже готових відеоматеріалів відомий краєзнавець і дослідник українського політично-культурного процесу ХІХ – ХХ століть В’ячеслав АРТЮХ розповідає про Миколу ХВИЛЬОВОГО, нашого земляка з Тростянця, водночас – постаті світового рівня, поета, прозаїка, публіциста, одного з засновників модернової української літератури. Людина з багатогранним талантом, потужним інтелектом та трагічною долею – не спромігся співіснувати з більшовицькою владою.
Отже, проєкт, який вже втілюється, є справжнім подарунком від сумських краєзнавців і бібліотекарів для всіх, кого цікавить сумська локальна історія. Запрошуємо стежити за інформацією у І-неті та переглядати наступні відеоматеріали, які з ‘являться незабаром. Далі буде!

Олексій Сікорський, Панорама, №23-2023