Фільтр грубого очищення: що це та для чого він потрібен
Вода, що надходить у приміщення з централізованої системи постачання, вважається питною, однак у більшості випадків потребує додаткового очищення. Домішки іржі, перевищений вміст хлору, мінералів та солей, пісок, глина та інші негативно впливають на техніку та сантехнічні прилади, не кажучи вже про здоров’я людини. Фільтр грубого очищення — основа всієї фільтраційної системи. Зазвичай його встановлюють між запірною арматурою та лічильником обліку споживання води. Таким чином вдається захистити прилади від швидкого виходу із ладу.
Основні функції фільтра грубої очистки
Вся побутова техніка, яка в процесі роботи споживає трубопровідну воду, вкрай чутлива до потрапляння механічних забруднень. Вони спричиняють появу накипу, можуть пошкоджувати робочі елементи, призводять до передчасних зламів. У більшості випадків виробники ставлять вимогу стосовно використання фільтрів грубої очистки, тож якщо такого обладнання перед технікою не встановлено — користувачеві відмовлять в гарантійному обслуговуванні. Також передфільтр є дуже важливим для:
- сантехніки — незалежно від вартості та якості змішувачів, душових лійок та змивних бачків вони є чутливими до забрудненої води, забиваються домішками, починають підтікати, зменшується тиск;
- лічильників — вони мають вразливі конструкційні елементи, які швидко виходять із ладу через механічні забруднення, а заміна такого обладнання недешева;
- наступних елементів системи очищення — дрібні фільтри швидко забиваються великими механічними домішками, через що доводиться часто міняти чи промивати картриджі, а боротьба з іншими забрудненнями стає неефективною.
Фільтри грубої очистки можуть відрізнятися за конструкцією, однак усі вони мають металеву чи пластикову сітку, яка відсіює механічні частинки, та відсік для накопичення забруднень. Важливо періодично промивати сітку, щоб забезпечити її довговічність. Залежно від типу фільтра, для процедури інколи треба виймати картридж. Фільтр знезалізення води також можно придбати на ecosoft.ua, такі фільтри є найбільш зручними в обслуговуванні.
За якими критеріями вибирати фільтр грубого очищення
Перше, на що варто звернути увагу під час купівлі передфільтру — матеріал виготовлення фільтраційного елемента. Класичним є металева чи пластикова сітка, однак їх достатньо лише для відносно чистої води, яка зустрічається в системах водопостачання вкрай рідко. Тому відразу після сітки з розмірами комірки 50-100 мкм варто встановити додаткову колбу з картриджем, який буде відсіювати решту домішок. Ще одним важливим критерієм є продуктивність пристрою. Вона має перевищувати найбільший добовий рівень споживання води, щоб уникнути зниження тиску в системі. Для додаткового забезпечення довговічності побутових приладів можна придбати фільтр з регулятором тиску, який буде підтримувати оптимальні показники в системі. Моделі з манометром дозволяють стежити за тиском, а якщо їх два — контролювати необхідність промивання фільтра.
Реклама