Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Як інноваційні рішення вітчизняного супермаркету змінюють торговельну галузь Сумщини

193

«АТБ» докладає чималих зусиль, аби виводити обслуговування мільйонів клієнтів і весь процес шопінгу загалом на якісно новий, сучасний, комфортний рівень.

Незважаючи на пандемію коронавірусу та карантин, компанія активно впроваджує сучасні інноваційні рішення та сервіси. Вони покликані зробити процес купівлі товарів в «АТБ» максимально комфортним, простим і безпечним для кожного клієнта. Ця місія компанії має важливу соціальну складову, так само як і безперебійне забезпечення мільйонів громадян України, в тому числі й мешканців нашої Сумщини, гарантовано свіжими продуктами та якісними товарами першої необхідності. Нагадаємо, що в асортименті магазинів «АТБ» у 24 областях країни сьогодні понад 3,5 тисячі найменувань продукції.

«Стратегія нашого розвитку заснована на потребах клієнтів, яких в «АТБ» традиційно вважають партнерами по бізнесу. Ми системно підходимо до питань, які важливі для більш ніж чотирьох мільйонів наших покупців – це комфорт, гарантована якість і доступні ціни. Ефективно вирішувати такі завдання нам вдається завдяки впровадженню сучасних інноваційних рішень і створенню додаткових клієнтських сервісів», – розповів Борис Марков, генеральний директор корпорації «АТБ».

У цьому році відкрився перший в країні продуктовий інтернет-магазин «АТБ» повного циклу. Весь процес приймання замовлення, його обробки та доставки вибраних товарів на зазначену клієнтом адресу в нашому місті зазвичай потребує менше часу, аніж ми очікуємо кур’єра з піцою. Такий сервіс дозволив мільйонам українців мати гідний рівень життя навіть в умовах найсуворішого національного карантину.

Крім того, в «АТБ» з’явився сервіс попереднього замовлення – тепер можна більше не витрачати час на пошуки продуктів в торговому залі. Заощадити час і мінімізувати контакти доволі просто, зібравши свій пакет онлайн та позначивши магазин в Сумах, де можна його отримати. До того моменту, коли клієнт прийде в маркет, його продукти вже будуть зібрані. Потрібно лише оплатити їх (також це можна зробити онлайн і показати чек в спеціально відведеній зоні магазину). На все це треба не більше п’яти хвилин – швидко, просто, безпечно та зручно!

Наразі в десяти магазинах «АТБ» тестують ще один сервіс, завдяки якому навіть невеличкі черги біля кас не створюватимуться. Йдеться про технологію Scan & Go, що дозволяє за допомогою смартфона відсканувати штрих-коди обраних продуктів і оплатити їх онлайн у спеціальному мобільному додатку «Скануй Купуй». Потім слід показати консультанту біля виходу з маркету інформацію стосовно оплати. Незабаром компанія планує поширити цю технологію на всі супермаркети найбільшої вітчизняної мережі.

Варто зазначити, що скупчення людей біля кас «АТБ» зараз майже немає. Для цього впровадили ще один сервіс – «Єдина черга». Аби запобігти утворенню черг у магазинах, у торговельній мережі ввели чітку систему розподілу потоку клієнтів у прикасових зонах.

«Наше завдання – створити для покупців максимально комфортні та безпечні умови для купівлі товарів у мережі «АТБ». Всі сервіси, які ми сьогодні впроваджуємо в магазинах, спрямовані на полегшення та прискорення цього процесу. Зручність і легкість купівлі товарів – ось головна мета, яку сьогодні поставила собі всеукраїнська торговельна мережа “АТБ”», – пояснила Наталія Шаповалова, генеральний директор ТОВ «АТБ-Маркет».

У торговому залі кожного із супермаркетів мережі, яких сьогодні налічується 1162, все облаштовано зручно для клієнтів. Довго шукати товар не доведеться. Вже стартував проєкт зі встановлення в магазинах прайс-чекерів. Це невеличкі прилади, за допомогою яких можна самому відсканувати товар, щоб дізнатися його вартість. Поки нововведення тестують у п’яти магазинах, але незабаром його можна буде побачити вже в сотні супермаркетів.

Серед цікавих диджитал-рішень компанії – інтелектуальний помічник «АТБОТ», який уже більше року спілкується з мільйонами клієнтів у популярних нині месенжерах Viber і Telegram, замінивши застарілу паперову книгу скарг і пропозицій. Цей чат-бот здатен вельми оперативно надавати інформацію про асортимент, акції, магазини, вакансії. Аби його запустити, потрібно лише відсканувати камерою смартфона QR-код та перейти за посиланням. Це зручний канал зворотного зв’язку і серйозний крок в диджиталізації українського ритейлу.

Багато чого, що в наші дні є нормою для будь-якого супермаркету Сумщини, було протестовано і впроваджено (а часом навіть розроблено) в мережі «АТБ». Цей процес не зупиняється ні на мить. Дотримуючись стратегії динамічного розвитку, компанія освоює найпередовіші диджитал-рішення в галузі роздрібної торгівлі та вважається лідером із впровадження сучасних клієнтських сервісів.

ІД