Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відбувся пікет відчаю та гніву

404

28 травня об 11-ій годині відбувся пікет біля Ковпаківського суду міста Суми. До громадськості звернулися сум’янки Людмила ЗЛОЧЕВСЬКА та Антоніна ЧУБАРЕНКО. Це обурені та згорьовані матері двох вбитих дівчат — Тетяни СОРІНОЇ, 25 років та Анни ЧУБАРЕНКО, 17 років.

Приводом для обурення родичів загиблих став той факт, що 23 травня поточного року Євген ТИМЧЕНКО, обвинувачений у цих тяжких й жахливих злочинах, опинився на свободі. Його випустили із Сумського СІЗО через те що, що суддя Ковпаківського райсуду Ольга КОТЕНКО не розглянула клопотання прокурора про подовження строку перебування обвинуваченого під вартою.

Нагадаємо, що вбивства дівчат сталися у серпні 2005 року, у 2006 році суди всіх інстанцій визнали його винним і засудили до довічного ув’язнення. Засуджений звернувся до Європейського суду з прав людини, який одноголосно постановив, що було порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з жорстоким поводженням із заявником з боку працівників міліції. Ця міжнародна інституція ухвалила рішення, де, зокрема зазначено:«З огляду на висновки щодо жорстокого поводження із заявником Європейський суд з прав людини вважає, що той факт, що національні суди у цій справі не вилучили з доказової бази зізнавальні показання, зробило провадження в цілому несправедливим». Таким чином, у 2017 році справа Тимченка була удруге розглянута Верховним судом України, який скасував обвинувальний вирок і направив справу на новий розгляд до Ковпаківського райсуду Сум.

З колонії тепер уже не засудженого, а обвинуваченого Євгена Тимченка перевели до СІЗО, бо суд у якості запобіжного заходу залишив його тримати під вартою без альтернативи застави.

Спочатку засідання для нового судового розгляду у справі обвинуваченого Тимченка було призначене на вівторок, 21 травня, але воно було перенесення на 23 травня. Причина — суддя Ольга Котенко перебувала у нарадчій кімнаті за іншою справою, але й 23 травня вона так і не вийшла, й, таким чином не розглянула клопотання.
У результаті юридично-судових колізій обвинувачений, котрий ще у 2016 році отримав вирок на довічне ув’язнення — вийшов на волю.

Наразі матері та родичі вбитих дівчат обурені таким розвитком подій, коли серійний вбивця гуляє нашим містом та становить реальну загрозу жителям.

Учасники пікету не могли стримати сліз, їх біль та скорбота пронизує свідомість. Вони озвучили страшні подробиці загибелі дівчат. Так, 17-річну Анну Чубаренко обвинувачуваний зарізав заради золотого ланцюжка, Тетяну Соріну – задушив, заховав у диван, закидав речами, лише через тиждень сусіди поскаржилася на неприємний запах, і тоді міліція знайшла тіло, яке вже розклалося. Мати хоронила дитину без голови.

До учасників пікету, представників ЗМІ вийшов суддя спікер Ковпаківського суду Владислав КОСТЕНКО. Він повідомив: “Провини судді Котенко у тому, що сталося не має, бо так склалася об’єктивна ситуація. Вона не могла покинути дорадчу кімнату. Також згідно з нормами чинного законодавства, суддя не мала права передавати кримінальну справу іншому судді”.

Додамо, що наступний розгляд справи призначено на 3 червня. Час початку засідання уточнюється.

Рідні загиблих закликають городян прийти на мітинг до Ковпаківського суду та підтримати їх, щоб судді ухвалили адекватне рішення щодо обвинуваченого у тяжкому злочині Євгена Тимченка
Фото автора