Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах скоротили список вулиць, які будуть прибиратися

271

Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради уклав додаткову угоду до основного договору з КП «Шляхрембуд» на утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд у 2022 році. Така необхідність виникла у зв’язку зі зменшенням обсягу замовлення на вказані послуги відповідно до фактичного фінансування, що передбачене в бюджеті Сумської міської ТГ на поточний рік.

З урахуванням суми за січень (5,5 млн. грн.), що була профінансована ще до підписання нового договору, виходить, що загалом на утримання вулично-дорожньої мережі в Сумах у 2022 році передбачено близько 46 млн. грн., тобто – стільки ж, як і минулого року. Але, враховуючи суттєве збільшення собівартості послуг через здорожчання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, збільшення мінімальної заробітної плати тощо, обслуговувати таку ж кількість вулиць, як і торік, на цю суму неможливо.

Тому в новому договорі не тільки не додалися вулиці приватного сектору й дороги до навколишніх сіл, що входять до складу Сумської міської ТГ, а скоротився й перелік тих вулиць, які прибиралися того року – з 81 до 61, тобто на 20 об’єктів.

Загалом площа зимового прибирання доріг у порівнянні з минулим роком скоротилася на 125 тис. кв. м, літнього – майже на 40 тис. кв. м. Фактично в переліку зимового прибирання залишилися тільки ті вулиці, якими курсує громадський транспорт.

Пресслужба КП «Шляхрембуд» нагадує, що основний договір на вказані послуги був укладений за результатами проведеного тендеру на суму 113,2 млн. грн. (очікувана вартість закупівлі складала 130 млн. грн.). Але в бюджеті громади на 2022 рік депутати Сумської міської ради передбачили на прибирання доріг майже втричі менше коштів, ніж очікував замовник. Тому договір довелося скорегувати, зменшивши суму до 40,7 млн. грн.

Відповідно довелося скоротити й перелік вулиць та площу прибирання.

Перелік інших об’єктів, що підлягають утриманню (мостів, шляхопроводів та зливоприймальних колодязів) залишився без змін.

Нагадуємо, що КП «Шляхрембуд» надає послуги з утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд як підрядна організація, що виграла відповідний тендер, тобто є лише виконавцем.

Перелік вулиць, що підлягають утриманню, формує замовник – департамент інфраструктури міста. Своєю чергою, департамент визначає об’єми надання послуг в залежності від фінансування, яке виділяється з бюджету за рішенням депутатів Сумської міської ради, за погодженням із міським головою та його профільним заступником.

Керівництво КП «Шляхрембуд» впевнене, що за умови відповідного фінансування підприємство впоралось би з прибиранням усієї території Сумської ТГ, а з усіма запитаннями щодо відсутності тієї чи іншої вулиці в переліку об’єктів, які підлягають утриманню, слід звертатися до:
департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради;
депутатів Сумської міської ради;
міського голови м. Суми;
заступника міського голови з питань ЖКГ.