Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах держслужбовцям обмежили заробітні плати

4,629

Питання про це підняв голова бюджетної комісії СМР Вадим АКПЄРОВ. Майже тиждень перед скликанням сесії міськради у мережі сумчани обговорювали фотографії звітних бухгалтерських документів, які на запит членів бюджетної комісії подали відповідні КП і департаменти. Заради вирішення “матеріального питання” 26 липня депутати зібралися на сесію Сумської міськради та підтримали обмеження.
Ініціатором визначення граничного розміру заробітної плати працівникам виконавчих органів міськради, комунальних підприємств та установ на період воєнного стану виступила фракція “Слуга народу”. «Це рішення жодним чином не стосуватиметься звичайних працівників міськради, спеціалістів і головних спеціалістів. Воно буде стосуватися керівників, які отримували понад 50 тис. грн. Ці кошти будуть заощаджені та спрямовані на облаштування бомбосховищ, укриттів, на захист нашої громади, допомогу військовим і на медицину, бо зараз є дуже велика потреба у реабілітації військових та поранених», – підсумував голосування голова депутатської фракції «СН» Артем КОБЗАР.
«Під час війни всі мають працювати на Перемогу. Сьогодні разом із колегами ми підтримали рішення. Не може сьогодні солдат, який захищає країну, отримувати менше, ніж держслужбовець будь-якого рангу», – зазначив голова депутатської фракції «ЄС» Вадим Акпєров.
«Наша фракція підтримала цей проєкт рішення. Але не треба думати, що хтось жирував. На кошти зі своєї заробітної плати ми закуповуємо матеріали, обладнання тощо. Хотілося б, щоб депутати, які сьогодні підтримали це рішення і не працюють в органах виконавчої влади та на комунальних підприємствах, також звернулися до своїх роботодавців і запропонували, якщо у них зарплата понад 25 тис. грн, зменшити її», – сказав голова депутатської фракції «ВО «Батьківщина» Анатолій САГАЧ.
«Під час розгляду бюджетних питань ми постійно наголошуємо на тому, що основні кошти сьогодні повинні йти на безпеку та оборону, на підтримку ЗСУ, на відновлення економіки, відновлення пошкоджень, на допомогу ВПО. Моя позиція така, щоб заощаджені після ухвалення відповідного рішення кошти перенаправлялися цілеспрямовано на підтримку наших захисників. Таким чином кожен посадовець розумітиме, що частка його заробітку пішла на відповідні потреби. Ми підтримуємо захисників, а вони відповідають наступом на ворога і ми разом рухаємося до Перемоги», – зазначив очільник Сумської міської ТГ Олександр ЛИСЕНКО.
Згідно з прийнятим рішенням, працівники виконавчих органів міськради, керівники комунальних підприємств та установ можуть максимально отримувати 25 тисяч заробітної плати на місяць з урахуванням премій, надбавок та інших додаткових виплат.

Олена Миколаєнко, Панорама, №31-2023