Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Цього тижня у Сумах. Політик Роман Безсмертний проведе дискусію «Якої ми хочемо України»

342

У четвер, 27 вересня, у Сумах відбудеться зустріч-дискусія «Якої ми хочемо України». Ініціатор – політик, дипломат Роман Безсмертний. 29 травня цього року він заявив, що братиме участь у виборах президента України. З того часу проводить зустрічі «Якої ми хочемо України» у різних містах.

Безсмертний – чи не перший з українських політиків, хто публічно говорить про свої джерела фінансування. Не замішаний в жодному корупційному скандалі, – більше, ніж за 20 років в політиці. У своїх інтерв’ю часто говорить про те, що не сприймає популізму. Його зустрічі з людьми у різних регіонах держави – це серйозна розмова і спільний пошук відповідей на найбільш болючі питання. У експертних колах Безсмертного часто називають на прізвище «Інший».

Вперше Безсмертний балотувався в парламент, коли йому було 28 років, на той час працював у школі на Київщині учителем історії. Тоді на свою передвиборчу кампанію витратив 120 доларів. Далі були ще три скликання у Верховній Раді, посада віце-прем’єра, посла, партійного очільника. У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

На зустрічах «Якої ми хочемо України», які вже пройшли у Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Чернігові, Чернівцях, Полтаві люди говорять, спілкуються, дискутують. Безсмертний хоче особисто почути від українців про те, що їх найбільше турбує. І разом скласти плани на майбутнє. Безсмертний пропонує і своє бачення України, в якій головна цінність – людина.

Саме людина, її добробут, – це головна причина та поштовх до перезаснування держави. Безсмертний вважає, що реформувати й лагодити немає чого, натомість потрібно докорінно змінити державні інститути і скерувати їх на служіння громадянину. В сьогоднішній ситуації держава та люди існують окремо. Держава функціонує, щоб забезпечити власні потреби, людина – виживає.

Для перезаснування держави потрібна нова Конституція. Підготовка й реалізація ідеї нової Конституції – процес довготривалий. Тому перехідною ланкою може стати Конституційний акт.

На зустрічах-дискусіях по всій Україні люди часто говорять про те, що Київ їх не чує, не заглиблюється в їхні проблеми – а в кожного регіону вони свої. Рішенням Безсмертний бачить створення двопалатного парламенту. Це забезпечить рівномірне представництво усіх регіонів України на центральному рівні.

Питання безпеки. Щодо анексованого Криму та окупованих районах Донбасу – переконаний, що вони були, є і будуть частиною України. При цьому Безсмертний, досвідчений дипломат, виступає за прямі переговори з Кремлем. На його думку, це чи не єдина можливість зупинити агресію. Паралельно держава має працювати з тими людьми, а це 3 мільйони громадян, які не з власного бажання опинилися на окупованих територіях. Роботу цю потрібно проводити через церкву.

Роман Безсмертний не обіцяє, що Україна в один момент перетвориться на країну з захмарними зарплатами та пенсіями. Він говорить про інші смисли й заохочує працювати над добробутом разом, разом створювати країну для людей. В який спосіб це робити краще – можна подискутувати на зустрічі «Якої ми хочемо України» в четвер, 27 вересня, о 12.00. Дискусія відбудеться у Конгрес-центрі Сумського державного університету.

ДОСЬЄ: Роману Безсмертному 52 роки. Депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Вперше переміг на виборах в 28 років, працюючи на той момент вчителем історії. Є одним з авторів діючої Конституції України. У 2005 році працював віце-прем’єром з питань адміністративно-територіальної реформи. У 2010-2011 роках – посол України в Білорусі. У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.