Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Суд розглядатиме справу щодо зловживань у використанні бюджетних коштів на Сумщині

428

За даними слідства, колишній заступник голови Сумської обласної військової адміністрації та колишній виконуючий обов’язки директора одного з Департаментів СОВА разом із директором одного з ТОВ обвинувачуються у розтраті та привласненні бюджетних коштів шляхом службового підроблення та використання підроблених документів (ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 та ч. 5 ст. 191 КК України). Крім того, ексзаступник голови ОВА також відповідатиме за організацію обґрунтувань цих правопорушень (ч. 3 ст. 27 КК України), а директор ТОВ – за легалізацію отриманих доходів (ч. 1 ст. 209 КК України).
Історія розпочалася наприкінці січня 2023 р. Тоді у робочому кабінеті профільного заступника голови СОВА Олега КЛИМЕНЧУКОВА було проведено обшуки. На початку лютого СБУ повідомило про викриття даної схеми, 2 лютого фахівці Служби безпеки України повідомили йому про підозру, 6 лютого зарічний суд у Сумах обрав тоді ще заступнику голови СОВА запобіжний захід — особисте зобов’язання, а наприкінці травня 2023 р. розпорядженням нового начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА пана Клименчукова було звільнено з посади. 3 лютого 2023 р. Зарічний суд обрав також запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання щодо керівника департаменту капітального будівництва Сумської ОВА Олега ЧУНАЄВА, який став одним з підозрюваних у заволодінні коштами, призначеними на відбудову знищеної інфраструктури Сумщини.
Досудовим розслідуванням, яке здійснювали слідчі СБУ у Сумській області доведено, що схема розкрадання бюджетних коштів була вигадана заступником голови ОВА у квітні 2022 р. Спільно із заступником директора Департаменту ОВА вони уклали договір на будівельні роботи без відкритих тендерних торгів з підконтрольним ТОВ. Після завершення ремонтних робіт у пошкоджених обстрілами будинках м. Охтирка, директор ТОВ завищив ціни за виконані роботи та будматеріали, перевищуючи ринкові ставки в 2-3 рази. В результаті посадовці та підрядник привласнили 3,7 млн грн бюджетних коштів. Директор ТОВ далі використовував ці гроші у своїй господарській діяльності.

Нагадаємо, за законом України, людина вважається невинною у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду

Фото: Сумська обласна прокуратура

Наташа Акулова, Панорама, №5-2024