Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Чим дорогий віскі відрізняється від дешевого

130

Алкоголь — напій доволі дивний у ціноутворенні для тих, хто не розуміється на особливостях виробництва. І чи не найбільше питань в цьому питанні створює віскі, адже його смакові якості залежать від багатьох факторів, а ось вартість — доволі часто від бренду. Тому вибрати напій за ціною буває ризиковано.

Різні види віскі

Перш за все люди звертають увагу на тип напою. Односолодовий віскі роблять з ячмінного солоду та витримують від 6 до 16 років. Купажований (бленд) — це суміш двох або більше сортів. Алкоголь так само попередньо витримують у діжках не менше 3 років. Ця різниця впливає на вартість напою. Тому, наприклад, ціни на віскі William Lawson’s будуть нижчі, ніж на односолодові варіанти, проте не можна сказати, що алкоголь кращий чи гірший на смак. Вибираючи купажований варіант, треба враховувати, що його вартість залежить від того, які сорти напою змішувалися. Одні віскі мають у своєму складі більше ячмінного солоду, інші — менше.

Час витримки

Бренди уточнюють на етикетках, скільки віскі років, проте не завжди цей показник впливає на смакові якості. Завжди є мінімум для кожного виду, та більше не означає краще. Одні виробники впевнені, що мінімальний вік віскі має складати 3 роки, інші — 6. Деякі бренди відмовилися від того, щоб вказувати це на етикетці, бо вважають показник суто маркетинговим. А у шотландських віскі зазвичай зазначають мінімальний вік витримки спиртів, проте туди додаються й інші, старші домішки.

Регіон походження

Найдорожчі торгові марки будуть зі США чи Великобританії. Це не означає, що такі віскі найкращі, проте там частіше намагаються дотримуватися оригінальної рецептури. Дізнатися регіон, де виробили напій, можна і за назвою:

  • Whisky чи Scotch — Шотландія;
  • Whiskey — Ірландія;
  • Bourbon — Америка;
  • RYE — Канада;
  • Nikka — Японія.

Це все віскі, проте деякі продавці можуть запевняти, що один із варіантів правильніший. Такий фактор може вплинути на ціну, коли пляшки з написом Whiskey будуть коштувати дорожче, ніж Whisky.

Яким має бути хороший віскі

Поціновувачі алкоголю створюють свої критерії для визначення якості напою. Одні віддають перевагу виключно шотландським віскі, представленим у магазині MAUDAU, інші — лише односолодовим. Тут більшу роль відіграють смакові уподобання, які у людей різні, проте знавці виділяють декілька спільних критеріїв. Технологія виробництва передбачає, що напій матиме темно-бурштиновий колір. Зі смаками ситуація різна: від солодкуватих ноток в американських виробників до аромату торфу та диму — шотландських. У цьому разі на вибір впливає не ціна, а регіон походження. Знавці віскі наголошують на тому, що якісний напій має не тільки чіткий смак під час вживання, але й довгий посмак. Після ковтка алкоголю аромати не повинні відразу зникати — вони відчуваються ще деякий час.

НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Реклама