Що варто знати про покупку вживаних авто?
Купівля вживаного автомобіля з США чи Європи – цілком розумне рішення, але за умови, що його технічний стан дозволяє безпроблемну експлуатацію принаймні упродовж кількох років. Якщо ви не є спеціалістом з підбору автомобілів, радимо скористатися допомогою експерта, який зробить процес пошуку й покупки авто, а також його подальший можливий ремонт простим та фінансово виправданим.
Як придбати вживане авто за кордоном?
На початку потрібно визначитися, який автомобіль вам потрібен. Це дозволить скоротити час пошуку пропозицій від продавців. Наступні кроки:
- викуп обраного авто на іноземному аукціоні чи в дилера;
- оплата автомобіля та усіх супутніх зборів у країні, з якої він прямує;
- доставлення авто морем, якщо воно прямує з США;
- розмитнення транспортного засобу;
- проведення ремонтних робіт, якщо у цьому є необхідність;
- реєстрація авто новим власником у сервісному центрі МВС.
Буває, що багато витрат тягне за собою доставлення автомобіля. Вартість залежить від віддаленості майданчика дилера від найближчого порту. Якщо авто у задовільному технічному стані, тобто може рухатися самостійно, його доставлення буде набагато дешевшим.
За матеріалами X-TEAM, якщо автомобіль купується в Україні, але він привезений з-за кордону і ще не розмитнений, то новому власнику доведеться пройти відповідну процедуру. Митне оформлення зазвичай триває декілька днів. Розмір митних зборів залежить від типу автомобіля та року його випуску. Чим вища вартість автомобіля, тим більшим буде розмір митного збору.
Ремонт коштом покупця
На стадії торгів та покупки визначити остаточну вартість автомобіля у стані «сів і поїхав» неможливо. Якщо авто було учасником ДТП, то ремонт та купівлю деталей покупець бере на себе. Важливо обрати автомобіль, ремонт якого не зробить покупку невиправданою, а деталі можна легко знайти та недорого придбати.
Час доставлення авто з США
Транспортування автомобіля з США в Україну може зайняти навіть кілька місяців. Це насамперед пов’язано з тим, що експортер повинен дочекатися прибуття у місцевий порт корабля, який прямує у потрібному напрямку. Зазвичай транспортування автомобілів відбувається в контейнерах. У середньому автомобілі, придбані на аукціонах, відправляються з США протягом 6 тижнів після покупки. Ще одна причина затримок з прибуттям транспортного засобу до нового власника – тривала процедура розмитнення на території України.