Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Рідному місту Суми – професійну владу

298

– Вадиме, багато сумчан Вас пам’ятають як голову Зарічної у місті Суми районної адміністрації, яку очолювали п’ять років. Ви вирішили продовжити незакінчені справи і йти на вибори 25 жовтня?

– Так, залишилось чимало справ, які потрібно довести до ладу і створити оптимальні умови для життя наших містян. Сьогодні я бачу себе в команді з молодими перспективними однодумцями, які знають вірять і зможуть змінити життя сумчан на краще, які зроблять для рідного міста унікальний проект. Адже міська влада має працювати в інтересах своїх городян: бути максимально прозорою та відкритою, бо народ прагне змін не на паперах , а конкретних справах, які продемонструють її дієздатність і відповідальність перед громадою. Але для цього в обласному центрі потрібно провести тотальне перезавантаження влади, а саме головне запропонувати людям інший підхід до реалізації своїх прав та повноважень – як носію влади.

– Сьогодні в державі досить гостро стоїть кадровий голод, нестачу по-справжньому досвідчених спеціалістів для проведення реформ. Їх не вистачає в столиці, вже не говорячи про Суми? Де знайти таких фахівців?

– Потрібні нові люди, нові молоді спеціалісти, які мають сучасний підхід для вирішення багатьох проблем, з якими нинішня та попередня влада впоратися не змогла. Нещодавно в Сумах відбувся «Форум про сумські актуальності. Діалоги між владою та громадою», на ньому я зустрів і побачив багато нових молодих облич зі своїми свіжими ідеями, як змінити життя городян – від партисипативного бюджету до адміністративних послуг. Їх ідеї та пропозиції були, дійсно, цікавими та особливими: прибрати всю бюрократію під час надання адмінпослуг громадянам та перевести все в електронну систему, встановити на автобусних та тролейбусних зупинках спеціальні монітори, по яким можна буде слідкувати за рухом громадського транспорту, визначити механізм контролю громадою розподілу бюджетних коштів та інше . Тільки з іншим підходом, новою системою мислення і формулюванням задач можливо досягти таких результатів. І я знаю таких людей. Основна задача об’єднати в рідному місті фахівців нової формації і рухатися у бік вдосконалення, щоб людям було приємно та комфортно жити у Сумах і зустрічати тут гостей. Сподіваюсь, що восени, коли відбудуться чергові вибори до місцевих органів самоврядування, можна буде побачити інші обличчя, які, дійсно, прагнуть втілити на місцях ряд реформ, а місцева влада, нарешті, запрацює для жителів рідного міста, а не займатиметься набиванням кишень. Народ має нарешті повірити в молодь, а головне відчути ефективність від цього, а молодь, в свою чергу, категорично не може припускатися помилок старої влади. Впевнений, прийдуть інші люди –задіють реформи.

– На Ваш погляд, з яких реформ потрібно розпочати, щоб сумчанину стало краще жити?

Без зайвої іронії скажу, що більшість громадян, які мешкають в містах та селах по всій Україні так і не зрозуміли сенс проведення реформ, оскільки на якості життя це не позначилось, вони не відчули на собі покращення їх життя. Народ продовжує зубожіти, лише невеликий відсоток громадян продовжує вірити, що врешті-решт ситуація зміниться на краще. Це, в деякій мірі, правильній підхід, я по свої натурі оптиміст і вірю у краще. Але зауважу, що серед нині представлених місцевих ОСЕРЕДКІВ-ФІЛІАЛІВ столичних політичних партій, з чіткою вертикаллю, які не завжди орієнтуються на особливість регіонів, тому важливо людям дати можливість голосувати за своїх. І взагалі, робота буде дієвою, коли розпочнеться формування команди із самих низів, тобто самий звичайній мешканець населеного пункту буде ініціатором вирішення проблем будинку, вулиці, мікрорайону. А його представник, депутат міської влади, який буде обраний по відповідному округу, стане його захисником у відстоювання інтересів, в інакшому випадку – я за введення права відкликати такого депутата, який не справляється із роботою чи систематично пропускає сесії ради. Такий механізм взаємовідносин стане дієвим важелем впливу громади на депутатів по виборчому окрузі. Тобто я за реформи пересічного громадянина, який повірить у себе і у свої сили, який здатний буде будь-яке питання, яке стосуватиметься чи то водопроводу у будинку, або внутрішньо квартальної дороги просунути вгору і вирішити спільно із своїм депутатом. Будь-які реформи на рівні держави починаються зі змін у містах, саме тут і зараз, тоді на загальному фоні наша держава буде виглядати як цілісна європейська країна, з достойним рівням життя, мисленням, культурою та всенародного права, високих політичних та соціальних стандартів.

ІД