Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Перші кроки реформи ЖКХ

204

Виконавчий комітет позбавив монополії КП «Сумижитло» на обслуговування житлового фонду

Починаючи з поточного тижня, партія «Батьківщина», яка делегувала до міської влади не тільки депутатів, але й міського голову та кількох його заступників, щотижня звітуватиме перед сумчанами про свою роботу. Наші звіти можна буде читати в газеті «Панорама», на інформаційних сайтах, дивитися щопонеділка на телеканалі «Академ-ТВ». Ми хочемо, щоб мешканці міста знали про кожен крок влади. Сьогодні до вашої уваги звіт за тиждень з 29 червня по 5 липня.

«Сумижитло». Подолання кризи

Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 26 червня 2015р. комунальне підприємство «Сумижитло» Сумської міської ради визначено управителем житлового фонду міста Суми. Проект саме такого рішення було обговорено та схвалено на зборах представників громади міста, до яких входили голови ОСББ, будинкових комітетів, громадські активісти, та робоча група з 23 осіб – 19 громадські активісти та 4 посадовця Сумської міської ради.

Основна мета цього кроку – демонополізації ринку житлово- комунальних послуг та виключення корупційної складової у сфері ЖКГ. До цього часу КП «Сумижитло» було єдиним виконавцем послуги з обслуговуваня житлового фонду, при цьому не маючи своєї власної бази для надання такої послуги. Для виконання робіт з утримання житлового фонду КП «Сумижитло» залучало субпідрядні організації, необґрунтовано збільшуючи невиробничі витрати. Кошти від мешканців надходили до КП «Сумижитло», а потім розподілялись поміж ним та субпідрядниками. Напевне, не потрібно зайвий раз казати, хто отримував від цих оборудок вигоду і скільки насправді грошей залишалося на послуги. Надбання КП «Сумижитло» статусу управителя житлового фонду дає можливість мешканцям сплачувати безпосередньо обслуговуючим організаціям з утримання житла, з якими будуть укладені договори, збільшуючи тим самим об’єм фактичних робіт.

КП «Сумижитло» виконуватиме повноваження управителя упродовж року або ж до того часу, поки мешканці самі визначаться з формою управління. Тож тепер самі мешканці можуть визначати, хто обслуговуватиме їхні будинки.

КП «Сумижитло» також може надавати містянам послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій або ж залучати до цього інші організації, втім, винятково на підставі моніторингу й за попереднім погодженням із власниками та співвласниками житла й виконавчим комітетом.

У своєму рішенні виконавчий комітет записав, що підприємство має до 31 липня укласти договори на надання відповідної послуги, а ще опрацювати питання відкриття субрахунків по кожному будинку. Тож на ринку комунальних послуг має утворитися справжня конкуренція, внаслідок якої ціна мусить стати адекватною якості наданих послуг.

Наглядатиме за всім і спеціальна робоча група з питання моніторингу організацій по обслуговуванню житла в м. Суми за територіальною, функціональною ознакою з врахуванням матеріально-технічної бази та досвіду роботи підприємств із надання послуги по утриманню будинків, споруд та прибудинкових територій, яку створили Розпорядженням міського голови у червні. Вартість послуги для містян поки не зміниться. Виконавчий комітет подовжив дію тимчасового тарифу – 1,49 грн/м2.

Кошти сумчан, що були на рахунках КП «Сумижитло» станом на 31 травня, підприємство має до кінця року в повному обсязі використати на проведення робіт з підготовки житлового фонду до осінньо-зимового періоду, на ремонт ліфтів або ж зробити перерахунок мешканцям.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО звертається до кожного мешканця с проханням відслідкувати, чи всі кошти, які ви заплатили, були використані для ваших осель.

Допомога дітям героїв

У Сумах діти загиблих учасників АТО отримуватимуть щомісячну грошову допомогу. Дітям, мешканцям Сум, батьки яких загинули при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції, виплачуватимуть з міського бюджету щомісячну грошову допомогу. Відповідне рішення міська рада ухвалила 24 червня.

Виплати почнуть вже з липня. Розмір такої допомоги дорівнює прожитковому мінімуму для дітей відповідного віку, встановленого законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Право на її отримання мають діти, які зареєстровані та (або) фактично проживають в місті Суми, батьки яких загинули при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції.

Допомога виплачуватиметься до повноліття дитини або до набуття нею повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законодавством, а якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації до їх закінчення, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Щомісячна допомога не виплачуватиметься у випадку, коли дитина знаходиться на повному державному утриманні.

Для отримання такої допомоги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення. За попередніми підрахунками, на поточний рік на ці потреби необхідно 116 тис. грн. Впевнені, що мешканці м. Сумит підтримають цю ініціативу.

ІД