Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Олександр Лисенко: Міська рада працює ефективно – громада у виграші

349

Суми будуть з водою, відремонтованими дорогами, дахами та новими лавочками

Міський голова, голова Сумського обласного осередку партії «Батьківщина» Олександр ЛИСЕНКО тримає звіт перед сумчанами на сторінках «Панорами» про вирішення проблемних питань, благоустрій міста та використання бюджетних коштів

Безперебійне постачання води в місті – пріоритет №1

«Ще три місяці тому міська влада прийняла рішення щодо реконструкції каналізаційного напірного колектору від діючої камери №19 по вул. Д.Коротченка до камери №31 по вул. Криничній», – підкреслив міський голова Олександр ЛИСЕНКО. – Вирішено питання про співфінансування робіт, виділення 14 мільйонів з міської казни та11 мільйонів гривень з державного бюджету. Маємо резерв на інвестування в інфраструктурні проекти

Нарешті на минулому тижні депутати Сумської міської ради продемонстрували здатність приймати розважливі рішення і проголосували кілька важливих проектів.

По-перше, на ремонт каналізаційного колектора виділено 14 млн грн. Ще 11 млн, нагадаємо, на минулому тижні міській владі вдалося залучити з державного бюджету, а саме по цільовій програмі Мінрегіонбуду. Таким чином, питання по фінансування обєкту – 25 млн грн – вирішено. Хочемо зазначити, що міській владі довелося витримати шквал критики щодо начебто небажання «вирішувати стратегічні питання життєдіяльності міста», але міський голова Олександр Лисенко впевнено йшов до мети – залучити до фінансування ремонту колектору (потребує реконструкції більше десяти років) державні кошти. Можливо, хтось запитає: а як щодо технічної докуменитації? Скільки часу мине, поки її підготують і коли почнеться ремонт колектора? Справа в тому, що кошти на виготовлення необхідної документації заклали одразу ж, як прийняли рішення про ремонт та співфінансування проекту, тож на даний момент технічна документація готова, залишилося провести тендер і приступити до роботи. Таким чином, ми зекономили кошти громади – 11 млн грн на дорозі не валяються, і тепер їх сміливо можна вкладати в інші інфраструктурні проекти.

Тож, по-друге, 2 млн грн Сумська міська рада виділила на ремонт дахів. Дахи ремонтуватимуть в рамках комплексної програми «Євродвір», але це – тільки перші кроки до відбудови інфраструктури сумскьких дворів.

По-третє, виділено ще 2 млн грн на ремонт сумських доріг. Очевидно, що містяни бачать, наскільки активно цього року йдуть ремонтні роботи, тож до кінця сезону КП «Шляхрембуд», якщо дозволить погода, має великі плани.

По-четверте, маленька, але приємна дрібничка: міський голова Олександр Лисенкоо зпропонував виділити 100 тис грн на придбання нових та ремонт вже встановленних лавок.

«Сумижитло» – без корупційної складової, або кому платити за «комуналку»

Є проблеми, є великі проблеми, і є «Сумижитло» – так можна охаректиризувати ситуацію, що скалася в цьому комунальному підприємстві на момент, коли стара міська влада з ганьбою пішла, а нову – тільки обрали. «Коли ми говорили про знищення «Сумижитла», то мали на увазі перш за все корупційну складову, яка полягала в укладенні липових договорів, невідповідність ресурсної бази, невиконання договірних зобов’язань. Ці порушення призвели до того, що на підприємстві створились величезні мільйонні борги», – зазначив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

На жаль, правоохоронні органи ніяк не реагують на чисельні звернення щодо багатомільонних порушень на цьому підприємстві, натомість нинішня ситуація може заплутати будь-кого.

Користуючись нагодою, хочемо підкреслити:

Лише КП «Сумижитло» має право отримувати кошти за обслуговування будинків, які знаходяться під його опікою.

На цьому комунальному підприємстві – новий директор: Євген Скоробагатський, людина, яка має досвід роботи в цій сфері і бажання змінити ситуацію на краще. Євген Скоробагатський нещодавно повернувся з АТО, де провоював більше року, тож таких людей, як він, складнощі не лякають. Новий директор вже звернувся до суду з вимогою визнати договори, укладені поперднім керівництвом КП з чотирма фірмами недійсними. Судове засідання призначене на 14 липня. Побачимо, як суди боронять інтереси сумчан. Як пояснюють в «Міському розрахунковому центрі» до 14 липня сумчани отримуватимуть квитанції без урахування послуг КП «Сумижитло». На 14 липня призначене ще одне судове засідання. У разі, якщо суд вирішить ситуацію на користь городян, розрахунковий центр власним коштом готовий буде здійснити перерахунок, роздрукувати та рознести квитанції з нарахуваннями за послуги комунального підприємства.

Багато запитань надходить щодо роботи (точніше, не роботи) ліфтів: чи робиться щось в цьому напрямку? Звісно, що так. На минулому тижні департаментом інфраструктури міста було укладено 10 договорів на капітальний ремонт ліфтів: пров. З. Красовицького (будинок № 4), пр-т. М. Лушпи (будинок № 15), вул. Новомістенської (будинок № 23), вул. Прокоф’єва (будинок № 30), вул. Харківської (будинки №№ 22/1, 23, 25, 44), вул. Д. Коротченка (будинки №№ 21, 19). Виконати роботи мають вже до кінця липня, ще за тиждень ліфти уведуть в експлуатацію.

ІД