Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщину надійшли 14 тисяч доз вакцини проти туберкульозу

66

У Сумську область надійшли 14 тисяч доз вакцини від туберкульозу для дітей. Заклади охорони здоров’я отримують їх відповідно до графіка. Про це розповіла заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета.

“У нас є готовий розподіл. Він направлений до закладів охорони здоров’я, в райони, і вони згідно зі своїми графіками, і за можливості, отримують вакцину БЦЖ. Обов’язково вакцина пішла і в пологові будинки, тому що діти ще щеплюються у пологовому будинку”, – сказала вона Суспільному. Суми.

Хомета розповіла, як вакцинуватимуть дітей, яким не зробили щеплення в пологовому будинку: “Нічого страшного, тому що, по-перше, у виписках зазначається, що дитина не щеплена. Вона береться на посилений контроль сімейним лікарем. І якщо не пройшло два місяці після виписки з пологового будинку, то дитину щеплюють, навіть без попереднього манту”.

Якщо, говорить вона, пройшло більше часу, то “ми розуміємо, що інфікування туберкульозом у нас у побуті є, то перед тим, як проводити щеплення, здійснюється постановка манту і при від’ємній пробі – дитину щеплюють”.

На Сумщині у 2020 році на туберкульоз захворіли шестеро дітей віком до 18 років, розповіла обласний лікар-фтизіатр Наталія Біловоленко. У порівнянні з попереднім роком це майже у п’ять разів менше.