Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині засуджено двох осіб, які систематично ошукували довірливих громадян по всій Україні

74

Сумською обласною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно 34-річного чоловіка та його 28-річної спільниці, які ошукували довірливих громадян по всій Україні.

За даними слідства, чоловік налагодив механізм систематичного і незаконного збагачення, залучивши до протиправної діяльності свою знайому. Зокрема чоловік розсилав випадковим людям смс про нібито заблокований рахунок у банківській установі. Коли потерпілі телефонували на вказаний у повідомленні номер, зловмисник, представляючись співробітником банку, випитував у них дані, за допомогою яких з картки знімав усі кошти. Щоб уникнути викриття, чоловік перераховував кошти з однієї картки на іншу, його спільниця знімала готівку в банкоматі, 20% залишала собі, а решту перераховувала на банківські рахунки.
Завдяки злагодженій роботі прокуратури та поліції 24 листопада 2020 року безпосередньо під час вчинення злочину чоловіка затримали. Особа спільниці також була встановлена.

Доведено їх причетність до 8 подібних шахрайств. Зловмисники ошукали довірливих громадян зі всієї України майже на 60 тис. грн.

У суді обвинувачені провину свою визнали, запевняли, що розкаюються. За вирком суду чоловіка засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі, жінку засуджено до 4 років позбавлення волі, при цьому звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки (ч. 2 та ч. 3 ст. 15/ч. 3 ст. 190 та ч. 3 ст. 190 КК України), повідомляє пресслужба обласної прокуратури.