Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині триває посівна

147

Після деокупації планувалось засіяти близько 45% земель від минулорічних площ, але завдяки ефективній співпраці агровиробників, військових та прикордонників вдалось засіяти 91% площ. Такі дані озвучив очільник області Дмитро Живицький

В області проведено сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 39,5 тис. гектара. Найбільше посіяно ярого ячменю 21,9 тис. гектара, що становить 71% до прогнозу.
Разом з тим аграрії області продовжують сівбу кукурудзи на зерно, якої посіяно на площі 79,3 тис. гектара, або 19 % до прогнозу та соняшнику – 90,4 тис. гектара (36 %).

Сівбу сої проведено на площі 9,8 тис. гектара (14 %) до прогнозу.

Крім того, розпочато посів круп’яних культур, зокрема гречки та проса, площі яких становлять 0,42 тис. гектарів та 0,23 тис. гектарів відповідно.

Загалом на Сумщині посіяно ярих сільськогосподарських культур на площі 288,2 тис. гектарів.

Погодні умови квітня-початку травня були сприятливими для рослин ярої групи. Рясні опади та помірне зростання температур сприяло інтенсивному росту вегетативної маси рослин. На більшості площ посіяних в ранні і оптимальні строки рослини знаходяться у фазі початку кущення.

Загалом посівні площі сільськогосподарських культур урожаю 2022 року прогнозуються на рівні 1105 тис. гектарів, що становить 91% до минулого року.