Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині п’ять разів ліквідовували загоряння сухої рослинності (Відео)

124

Упродовж минулої доби на території Сумської області рятувальники ліквідовували загоряння сухої рослинності, які виникали на Буринщині, Шосткинщині, Роменщині та містах Ромни і Шостка. Площа охоплена вогнем під час даних пожеж становить понад 5 га.

Зокрема, поблизу села Успенка, що на Буринщині, загорілись залишки сухої рослинності на площі понад 2 га. Жителі села виявивши пожежу та зателефонували до рятувальників. Через сильні пориви вітру вогонь швидко почав поширюватись на значну площу. Подолавши відстань у 13 км, з районного центру прибуло відділення чергового караулу 23-ї Держаної пожежно-рятувальної частини. О 13:20 рятувальникам вдалось локалізувати дане загоряння, о14:40 пожежу було ліквідовано.

Сумський міський відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області закликає містян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах.

Вкрай важливо, наголошують рятувальники, слідувати елементарним правилам під час перебування у лісопаркових зонах, лісосмугах та житловому секторі, а також під час проведення сільськогосподарських робіт.

Крім того, категорично заборонено спалювати залишки сухої рослинності та сміття.

Порушення таких вимог може призвести до масштабних пожеж, розміри яких складні для гасіння. Разом із тим, нищівний удар завдається флорі, фауні, родючим землям та безпосередньо здоров’ю людей.

Штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за статтею 771 КУпАП).

Фото Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області