Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Мін’юст вимагає застосувати санкції до ексгендиректора Сумського НВО

449

Текст позову з’явився на офіційному сайті Мін’юсту 6 листопада 2023 р. У ньому йдеться про те, що Міністерство юстиції вимагає застосувати реальні санкції до ексгендиректора Сумського НВО Володимира ЛУК’ЯНЕНКА та його сина Володимира Лук’яненка, Германа ЦОЯ, а також АТ “Групи ГМС”.
Мін’юст вимагає стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними. Ці санкції передбачені пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».
У позові фігурують також треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідачів. Серед них низка підприємств м. Суми, які виникли в результаті розділення активів колишнього заводу ім. Фрунзе, зокрема і славнозвісне ТОВ «КОТЕЛЬНЯ ПІВНІЧНОГО ПРОМИСЛОВОГО ВУЗЛА», яке минулого року місцева влада планувала прийняти у власність громади.
У Мін’юсті зазначають, що саме ці особи здійснюють вирішальний вплив на діяльність групи підприємств, які виробляють насосне обладнання для нафтогазового комплексу, енергетики, житлово-комунального та водного господарства, у тому числі на території рф. Цим вони сприяють забезпеченню безперебійного функціонування військово-промислового комплексу країни-агресора в умовах ведення агресивної війни на території України, шляхом сплати податків до державного бюджету країни-агресора у значних розмірах та постачання засобів та знарядь для ремонту військової та спеціальної техніки на користь військових частин та підприємств рф.

Наташа Акулова, Панорама, №46-2023