Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Валерій Шкарупа у Сумах

554

 

У Сумах в Арт – просторі «BUREAUART» на Воскресенській у місті Суми відкрилася виставка робіт Сумського художника Валерія Шкарупи під назвою «Левкас. Середній формат»

 

Роботи, представлені на вернісажі незвичайні, яскраві барвисті та відображають авангардне бачення художником життя та оточуючого світу. Вони розміщені на дерев’яних дощечках, із застосуванням техніки левкасу та живопису, переважно невеличких та середніх форматів. Кожна з робіт дарує відвідувачам вернісажу душевну рівновагу, гармонію і спонукають замислитися та поміркувати про зміст життя. Вони відображають наступні теми: «Північний вітер», «Комета», «Обійми води», «Подорож на Схід» та інші. Загалом в експозиції представлено близько 10 улюблених робіт художника. Цікавинкою даної виставки став аукціон, на якому була продана одна із робіт Валерія Шкарупи під назвою «Біла гора». Валерій Шкарупа є співавтором ідеї та куратором міжнародних проектів «Раку – кераміка» ( з 1993р.) і міжнародних симпозіумів Land – Art (1997 – 2002 рр.). З 1997 р. – член Всеукраїнської творчої спілки БЖ – арт. Роботи зберігаються в Київському музеї сучасного мистецтва, Сумському художньому музеї, Калінінградській художній галереї, Шевченківському національному заповіднику в Каневі, Центрі сучасного мистецтва « Совіарт», Запорізькому художньому музеї, Чернігівському музеї сучасного мистецтва, Muzeum Fur Gestaltunq в Цюріху(Швейцарія), Staatliches Muzeum Schloss Burqk (Німечинні), а також у приватних колекціях – у Вірменії, Італії, Німеччині, Ізраїлі, Швейцарії, Франції, Канаді, Єгипті, США. Виставка триватиме до 15 жовтня, вхід вільний.

 

Нам вдалося поспілкуватися з автором картин Валерієм Шкарупою та взяти в нього інтерв’ю.

Як створювалася дана виставка, на що Вами робився акцент при створенні робіт?
В.Ш.: Ця виставка має назву «Середній формат». Вона виникла спонтанно. Це своєрідна лабораторія, коли відкриваєш нові теми, які реалізуються у моїх роботах, які представлені на даній виставці.

Які теми представлені на даній виставці, над якими темами Ви найчастіше працюєте?
В.Ш.: Найчастіше це авангардні теми.

Як довго йшла підготовка до даного вернісажу?
В.Ш.: Цю локацію я створював близько півроку.

Який головний меседж даної виставки, щоб Ви хотіли сказати сумчанам?
В.Ш.: Більше думати над тим, що автор хотів донести в своїх роботах, оскільки кожна з них – це кропіткий труд автора і в кожній присутній певний зміст і тема, яку я хотів, щоб відчув кожний.

Як розпочалася Ваша творчість?
В.Ш.: Малювати я розпочав ще з дитинства, а активна мистецька діяльність почалася в 70 роках минулого століття в стилі авангард. З 1996 живу і працюю в Києві та є членом Всеукраїнської творчої спілки БЖ-арт.

Чому Ви обрали для себе техніку левкас, що приваблює Вас в цій техніці?

В.Ш.: Ця техніка стара і дослівно означає білий грунт, але в моїх роботах я використовую більше яскравих барв, щоб зробити їх різноманітними та цікавими.

Як довго Ви працюєте з цією технікою, чим левкас вам подобається?
В.Ш.: Я працюю в цій техніці з 90 років минулого століття.

Що надихає Вас на створення робіт?
В.Ш. Життя та інформація, яку я отримаю з оточуючого світу, а також мої знайомі художники надихають мене на створення робіт.

Чи були складності при створенні цих експозиції і які?
Ні складностей не було. Навпаки Агенція промоції «Суми» надає мені постійну допомогу у проведенні виставок моїх робіт.

Чи вперше Ваша виставка проходить в місті Суми?
В.Ш. Ні, не вперше такі виставки відбуваються у Сумах майже кожного року, починаючи з 90 років минулого століття.

Скільки робіт представлено на даній виставці?
В.Ш. Близько 10 робіт і ці роботи мої улюблені.

 

Підготувала: Анастасія Літвіненко