Як зробити так, щоби пралка працювала тихіше
Пральні машини є практично в кожному будинку України. Проте ця техніка не лише допомагає впоратися з домашніми справами, але й іноді може заважати шумом. Особливо проблема актуальна в періоди вимкнення світла, коли багато хто за наявності електрики вирішує завантажити пральну машину вночі, через що заважає спати іншим у квартирі чи будинку. Чи можна змусити техніку працювати тихіше — далі в матеріалі.
На що звертати увагу перед купівлею
Деякі виробники окремо зазначають, що їхня пральна машина максимально тиха. Проте такою характеристикою може похизуватися більшість сучасних моделей. Наприклад, популярні в Україні пральні машини LG FH0J3NDN0 працюють на рівні 55–74 дБ. Цей показник нижчий, ніж у багатьох інших моделей цього цінового сегмента. Заведено вважати пральну машину тихою, якщо вона генерує шум на рівні:
- 56–59 дБ під час прання;
- 73–76 дБ для відтискання.
Впливати на цей показник будуть різні чинники. Насамперед — максимальна швидкість відтискання. Чим вона більша, тим голосніше працює техніка. Другий момент — двигун. Інверторні мотори працюють набагато тихше, ніж колекторні.
Через що збільшується рівень шуму
Насамперед — через проблеми в техніці. Після великої кількості циклів прання барабан може розхитуватися, завдяки чому створює додаткові вібрації. Тому як мінімум потрібно регулярно чистити пральну машину та перевіряти, чи не застряг десь між елементами конструкції одяг чи його частини. В ідеалі необхідно раз на рік викликати майстра, який перевірить техніку та підлаштує її. Доволі часто пральна машина шумить через те, що неправильно встановлена. Ця техніка мусить не тільки мати доступ до комунікацій, але й не торкатися стін чи інших предметів. Під час роботи в будь-якому випадку пристрій вібрує, що передається далі та створює додатковий шум. Проблема може бути також в основі пральної машини. Якщо техніка не встановлена рівно, під час прання та сушки її інколи починає похитувати, через що з’являються додаткові шуми. Аби виправити ситуацію, необхідно налаштувати ніжки так, щоби пралка стояла рівно.
Як зменшити рівень шуму
У спеціальних магазинах можна придбати гумові та силіконові накладки. Їх встановлюють на ніжки. Завдяки цьому пральна машина стає більш стійкою і менше передає вібрації. Варто стежити за тим, як сім’я використовує техніку. До прикладу, шуми можуть з’являтися через те, що в барабані замало чи забагато білизни. Потрібно перевіряти рекомендації виробника та завантажувати правильну кількість одягу. Під час нічного прання варто уникати використання віджиму на повній потужності. Для цього потрібно вибирати режими, які підходять для ніжних тканин, — зазвичай, барабан під час такого прання працює повільніше та менший проміжок часу.
Реклама