Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Хроніки вторгнення

121

На територію Краснопільської громади російські військові двічі скидали вибухівку з безпілотників, а також вели вогонь з САУ. Близько 22:00 сили рф з артилерії обстріляли Зноб-Новгородську громаду — загорілася майстерня місцевого ліцею, пошкоджено три легкових авто, трактор та автобус.

Вночі 20 грудня у Середино-Будській громаді мінометним обстрілом пошкодили дах приватного будинку та електролінії. Вдень російські військові обстріляли з мінометів Зноб-Новгородську громаду. Руйнувань немає. Сумські прикордонники збили російський дрон. Військові використали антидронову пушку, а також відкрили вогонь зі стрілецької зброї та вразили дрон. Імовірно, це був дрон, який збирав розвідувальні дані.

21 грудня з території росії здійснили 23 удари по прикордонню Сумської області. Під вогнем опинилися Глухівська і Середино-Будська громади. По Середино-Будській громаді російські війська ударили з мінометів, глухівську громаду обстріляли з реактивних систем залпового вогню. Поранених немає.

Зранку 22 грудня до 10 російських військових перетнули лінію державного кордону України на Сумщині. Поблизу села Високе Краснопільської громади бійці територіальної оборони вступили в бій з російською ДРГ та знищили, як мінімум, двох росіян. Недобиті рештки ДРГ втекли назад у росію. В українських бійців втрат немає.
22 росіяни обстріляли Білопільську, Хотінську та Зноб-Новгородську громади Білопільську громаду з мінометів обстрілювали чотири рази протягом дня. Зафіксовано 37 влучань. Пошкоджені приватний будинок, сільський Будинок культури та магазин. Після опівночі окупанти скинули вибухівку з квадрокоптера на прикордонні Краснопільської громади, а також із САУ обстріляли Середино-Будську громаду. Було 4 влучання, руйнувань немає.

23 грудня росіяни завдали 45 ударів по Краснопільській та Есманьській громадах. У одному з прикордонних сіл від вибухів пошкоджено приміщення місцевого фельдшерсько-акушерського пункту.

24 грудня росіяни обстріляли Білопільську, Середино-Будську, Ворожбянську та Новослобідську громади. З артилерії вдарили по Ворожбянській громаді, там пошкоджені лінії електропередач та об’єкт цивільної інфраструктури. Також з артилерії вели вогонь по Новослобідській громаді, суттєвих пошкоджень зазнав об‘єкт цивільної інфраструктури.

25 грудня в Зноб-Новгородській громаді одна міна, випущена з території росії розірвалася на прикордонні. З мінометів обстріляли Середино-Будську громаду. Зафіксовано 4 влучання, пошкоджені 6 приватних осель місцевих мешканців та електромережі.

Панорама, №43, Анатолій Поляченко