Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Екскурсія санаторіями Закарпаття

112

Популярність регіону ґрунтується на безлічі факторів. Але на першому місці завжди залишатиметься лікувальна складова. Завдяки безлічі природних мінеральних джерел у регіоні функціонує велика кількість бальнеологічних санаторіїв. Мінеральний склад вод здатний вилікувати деякі хвороби внутрішніх органів, покращити загальний стан імунітету. Розповісти про усі санаторії Закарпаття неможливо, для цього доведеться писати повноцінну книгу. Але виділити найяскравіші цілком реально.

Чим популярна Закарпатська область

Один із найцікавіших у плані туризму регіонів приваблює понад мільйон людей щороку. З них кілька сотень тисяч приїжджає до Карпат з метою оздоровлення та профілактики. Досить широкий спектр санаторних комплексів орієнтований на дорослих, дітей та людей похилого віку. Додаткові туристичні можливості дозволяють наситити відпочинок подіями та відвідинами цікавих туристичних пам’яток.

Тут кожен знайде те, що цікаво. Безліч природних локацій, гори, річки, озера, водоспади та незвичайної форми скелі. Історичні місця, де у минулому відбувалося щось дуже важливе для України та Європи загалом. Архітектурні шедеври у містах та залишки колишньої могутності фортечних стін замків. Закарпаття настільки цікаве, що сюди можна приїжджати кілька років поспіль та знаходити нові можливості у туристичному плані.

Санаторій Квітка Полонини

Район Сваляви відмічено найбільшою кількістю природних джерел мінеральних вод. Лише за останні десять років у відносно невеликому селищі було збудовано кілька нових готелів та санаторіїв, щоб розширити можливості відпочинку для всіх гостей. Санаторний комплекс Квітка Полонини розташований у невеликому селі Солочин, який з трьох сторін оточений горами, порослими лісами. Тут цілий рік панує спокійна та безпечна атмосфера. Майже ніколи не буває сильного вітру, а сонце заглядає в невелику долину рекордну кількість разів на рік:

 1. Три різноманітні за складом джерела мінеральних вод.
 2. Широкий спектр лікування внутрішніх органів, суглобів.
 3. Багатий практичний досвід медичного персоналу.
 4. Чудово розвинена внутрішня інфраструктура комплексу.
 5. Взимку, неподалік санаторію, розташований гірськолижний курорт.

У процесі лікування відпочивальники не будуть почуватися відірваними від цивілізації. У санаторії є все необхідне, щоб насолоджуватись повсякденним перебуванням на Закарпатті. У літній та зимовий періоди навколо санаторію є можливість займатися улюбленими видами спорту. Особливо здравниця пишається колекцією екзотичних рослин, зібраних протягом кількох десятків років ентузіастами.

Санаторій Деренівська Купіль

Любителі СПА-курортів гідно оцінять європейську інфраструктуру комплексу, яка приємно здивує навіть найвибагливіших туристів. Сюди можна приїхати як на один день, так й на повноцінну відпустку протягом тижня з усією родиною. Головним магнітом санаторію варто виділити термальне джерело та численні штучні басейни. Як просто неба, так і всередині приміщень. Завдяки мінеральним підігрітим водам процес купання супроводжується профілактичним лікуванням шкірних покривів та внутрішніх органів людей:

 • один із найбільших СПА-комплексів у Закарпатті;
 • сучасний, європейський ресторан та кілька барів на території;
 • медичний центр з індивідуальним підходом у лікуванні;
 • розважальний центр для дорослих та дітей;
 • бювет питних мінеральних вод у санаторії.

Комплекс особливо привабливий у теплу пору року, коли всі його складові перебувають у робочому стані та санаторій з готелем можуть приймати максимальну кількість відпочивальників. Але, навіть у зимовий період Деренівська Купель популярне місце відпочинку та реабілітації для місцевих та гостей з будь-яких куточків України. Тут комфортно почуватимуться як діти, так і дорослі люди.

Санаторій Карпати у Чинадієво

Головний корпус розташований у середині середньовічного замку. Саме завдяки санаторію палац не просто зберігся до наших днів, а має чудовий технічний та косметичний стан. Улюблене місце для фотографів із будь-яких регіонів України, які ставлять за основну мету приїхати у цей куточок Закарпаття. Але сам санаторний комплекс має не менш популярну славу у людей, які хочуть повернути собі здоров’я. Здравниця спеціалізується на лікуванні наступних захворювань:

 1. Лікування опорно-рухового апарату, суглобів.
 2. Хронічні радикуліти, проблеми з рухливістю кінцівок.
 3. Профілактика органів травлення, лікування гепатиту.
 4. Робота з сечостатевою системою, простатит.
 5. Загальні наслідки респіраторних хвороб.

Лікувальні процедури призначаються лише після комплексного обстеження та вивчення отриманих аналізів. Бальнеологічне лікування має приносити максимальну користь за короткий проміжок часу. Крім цього, в санаторії є власний басейн, який особливо ефективно допомагає у профілактичному лікуванні. Комплекс розрахований на проживання та оздоровлення дорослих та людей похилого віку. Сауна додатково розширює можливості профілактичного перебування у санаторії Карпати.

Бальнеологічний санаторій Синяк

Унікальність санаторного комплексу полягає у використанні досить рідкісної для Карпат мінеральної води, насиченої сірководнем. Його концентрація в рідині оптимальна, щоб використовувати для лікування цілого ряду захворювань. За грамотного санаторного підходу вдається відновлювати рухливість опорно-рухового апарату, сприяти відновленню хрящової тканини в суглобах, відновлюється репродуктивна система жінок та чоловіків. Особливо добре відновлювати нервову систему після сильних потрясінь чи зривів пов’язаних із робочими навантаженнями. Гості можуть розраховувати на такі особливості інфраструктури:

 • близьке розташування двох гірськолижних витягів;
 • власний бювет питних мінеральних вод;
 • повноцінна, сучасна сауна та багатий тренажерний зал;
 • їдальня з повноцінним та дієтичним харчуванням, додатковий бар;
 • спортивні майданчики для індивідуального чи лікувального навантаження;
 • широкі можливості для розваг на кожен день відпочинку.

Санаторій однаково популярний як у літній, так і в зимовий час. Основна частина відпочивальників приїжджає для повноцінного лікування із проживанням у комфортних умовах особистого номера. Але сюди можна приїхати для профілактики та туристичного відпочинку. Санаторний комплекс розташований неподалік численних природних пам’яток. Які можна відвідати як пішки, так і верхи на конях.

Особливості проживання у санаторних комплексах

Усі сучасні бальнеологічні санаторії мають досить різноманітний номерний фонд. Перебування в сучасному санаторії не повинно бути схожим на лікарняне ліжко. Фактично, гості можуть самостійно вибрати той тип номера, який їм найбільше підходить за комфортом. Крім цього, базовими характеристиками затишку, незалежно від типу кімнати, можна виділити такі фактори:

 1. Цілодобова подача холодної та гарячої води.
 2. Кожен номер обладнаний індивідуальним санітарним вузлом.
 3. Сучасний плоский телевізор з безліччю каналів.
 4. Невеликий холодильник для зберігання напоїв, їжі.
 5. Всі необхідні меблі для розміщення особистих речей.
 6. Сучасна постіль з ортопедичним матрацом.

У кімнатах для проживання можуть бути встановлені як окремі ліжка, так і двоспальні для сімейних пар. Крім цього, більшість санаторіїв у житлових корпусах додатково мають вихід на загальний або індивідуальний балкон. Це не тільки дозволяє в будь-який момент вийти на свіже повітря, але й особливо організувати індивідуальний побут на час відпочинку або повноцінного лікування.

Вартість відпочинку у санаторіях Закарпаття

Вона завжди розраховується індивідуально. Тут неможливо назвати навіть приблизні цифри, щоб туристи могли орієнтуватися. Традиційно, термальні курорти за вартістю дорожчі, тому що вони мають більш розширену інфраструктуру та додаткові послуги для відпочивальників.

Вибираючи оптимальні санаторії Закарпаття vsesanatorii.com/ua/ для себе та сім’ї, варто комплексно підходити до питання. Орієнтуватися не лише на ціну путівки, а й на медичний профіль здравниці. Наскільки просто можна потрапити до санаторного комплексу, наявність необхідної саме для вас інфраструктури. Додаткові можливості для відпочинку в зимовий час.

Реклама