Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

БПП, Самопоміч і “Батьківщина” зросли в рейтингах, – соціологи

197

Після виборів зросли рейтинги трьох парламентських партій: “Блоку Петра Порошенка”, “Самопомічі” і “Батьківщини”. Про це заявив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто на прес-конференції в Києві.

Так, згідно з результатами дослідження, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в середині березня, то голоси громадян України віком від 18 років, які визначилися, за кого вони будуть голосувати на виборах, розподілилися б таким чином:

– 26,7% проголосували б за партію “Блок Петра Порошенка”,

– 17,1% – за партію “Самопоміч”,

– 11,5% – за Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”,

– 10,2% – за партію “Опозиційний блок”,

– 8,4% – за Радикальну партію О. Ляшка,

– 6,6% – за партію “Народний фронт”,

– 5,2% – за партію “Правий сектор”,

– 4,8% – за партію “Громадянська позиція”,

– 4,1% – за Всеукраїнське об’єднання “Свобода”,

– 2,6% – за Комуністичну партію України,

– 1,1% – за партію “Удар”,

– за інші партії – загалом 1,7%.

Порівняння показників парламентських партій з результатами останніх виборів до ВРУ (жовтень 2014 р.) за багатомандатним виборчим округом виглядає таким чином:

Таким чином, електорально значимий приріст за півроку після виборів продемонстрували три парламентські політичні сили: “Блок Петра Порошенка”, “Самопоміч” та ВО “Батьківщина”.

Соціологи звернули увагу, що партія Тимошенко виросла вдвічі. Грандіозне падіння демонструє політична сила Арсенія Яценюка: “Народний фронт” впав на 15,5%.

Опитування проходило з 26 лютого по 11 березня 2015 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

http://www.rbc.ua/ukr/news/bpp-samopomich-batkivshchina-vyrosli-reytingah-1427382832.html

І.Д.