Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Бетонні стовпчики для огорожі: надійно, естетично, недорого

99

Зі зведенням огорожі рано чи пізно стикається практично кожен власник заміської нерухомості. Деяким доводиться неабияк витратитися, адже у якості матеріалу для огорожі вони вибирають цеглу або камінь. Такі конструкції дійсно відрізняються високою надійністю та довговічністю, мають вельми статусний зовнішній вигляд. Але звести міцне огородження можна й іншим способом, виконавши опорні стовпчики з цегли, а прольоти – з будь-якого іншого матеріалу. Такі паркани виглядають дуже елегантно, а коштують набагато дешевше. Для тих, хто бажає заощадити ще більше, чудовою альтернативою цегляним опорам стануть стовпчики з бетону з імітацією клінкеру або цегли.

Основні переваги стовпчиків для паркану

Виготовляються такі елементи за технологією армованого литого бетону. У процесі виробництва спеціальні форми надають поверхні фактуру каменю або цегли, тому зовні стовпчики виглядають вельми привабливо.

Їх основними перевагами є:

1. Незначна вага. Товщина стінок даних елементів складає всього 1,5 см, що забезпечує легкість конструкції.
2. Простота монтажу. Стовпчик досить встановити на підготовлений фундамент і залити в нього бетон.
3. Великий термін експлуатації. Бетонні вироби не бояться води, на них не впливає ультрафіолетове випромінювання сонця, не руйнуються під впливом хімічного агресивного середовища, тому здатні прослужити довгий час без втрати зовнішнього вигляду й міцності.
4. Різноманітна колірна гамма. З лицьового боку стовпчики на паркан мають атмосферостійке покриття, яке здатне захистити бетон від перепадів температур та ерозії. Воно стійке до стирання й дії хімічних речовин, а також може зберегти первинний зовнішній вигляд протягом багатьох років. Бажаний колір клінкерних стовпчиків можна підібрати відповідно до шкали RAL.

Усередині опори є порожнина, у якій зручно приховувати електропроводку. Це дозволяє поставити на огорожу різні елементи освітлення, зробивши його більш практичним та унікальним.

Варіанти огорож з бетонними стовпчиками

Прольоти між стовпчиками можна заповнити абсолютно будь-яким матеріалом. Навіть якщо виготовити паркан з профнастилу, він придбає пристойний зовнішній вигляд і монолітність. Якщо є бажання, прольоти огорожі можна виконати з кованого металу, благородних сортів деревини, полікарбонату. Вибір залежить від особистих переваг власника та його фінансових можливостей. Головне, щоб паркан вписувався в ландшафт і гармоніював з основними будівлями на ділянці.