Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Сьогодні комісія ТЕБ і НС вирішуватиме, чи вийдуть з понеділка учні Сумщини на навчання

603

Усі загальноосвітні заклади Сум навчаються дистанційно. По області таких шкіл 84, розповіла директорка обласного департаменту освіти та науки Вікторія Гробова. “Стосовно вчителів, тут організовують вже свою роботу відповідно до колективу, яке прийняте рішення. Його приймає колектив, тобто педагогічна рада, директор закладу освіти дивиться, як логічніше побудувати цей процес. Тобто, якщо є технічні можливості у вчителя вдома, то, звичайно, можна”, – сказала Гробова.

Учні Сум цього тижня вчаться вдома. Як відбуваються уроки без школярів за партами, як дітям вчиться вдома, а вчителям працюється у пустих класа

Зареєструвавшись у системі та маючи код доступу, як діти, так і вчителі можуть зайти до свого віртуального класу з будь-якого гаджету з підключеним інтернетом. Так організували роботу в школі №29.

Вчителька молодших класів Світлана Новікова проводить онлайн-урок “Я досліджую світ” зі своїм третім класом. Із 31 учня підключилися до нього 24.
“Зараз ми також готуємося, вже у вигляді презентацій. Йде змішана така робота, те що ми зараз опрацьовуємо. Потім те, що їм самостійно опрацювати, і, звичайно, домашнє завдання дається невеличке, щоб діти все-таки допрацювали матеріал на закріплення. Дистанційне легше, ніж вони самі вчилися, але хочеться живого спілкування”, – говорить Суспільному.Суми вчителька.

У іншої паралелі третьокласників – математика. Вчителька Оксана Свікольник розповідає, що через різну якість інтернету у дітей вдома, не всі можуть відвідати віртуальний урок. “Протягом уроку діти входять в клас, виходять – я це помічаю. Але ввійшло 25 учнів із 30. Ми намагаємося проводити уроки відповідно до розкладу, щоб це було зручно дітям, щоб вони знали, до якого уроку їм готуватися, але обмежуємо, час роботи онлайн безпосередньо. Чергуємо онлайн, перерви, фізкультхвилинки та даємо час на відпочинок учням від гаджетів, тому що це важко”, – вважає вона.

“Використання цієї системи можливе віддалено з будь-якого пристрою і з мобільного телефону можна налаштовувати і використовувати як у школі, так і вдома. У будь який час є доступ і вчителів, і учнів до цієї системи, до створення публікацій, до планування уроків. Там на день, на два вперед”, – розповідає вчитель інформатики Юрій Чечель.

У цій школі 138 педагогів, які вчать 1 тисячу 638 учнів. Вчителі під час карантину приходять на роботу, як і раніше о 7:45. Директорка школи Віра Рогова говорить, що в організації роботи педперсоналу орієнтуються на документи. “Там написано – заборонити доступ здобувачів освіти до навчальних закладів, але що стосується вчителів, то не написано, що вони працюють, немає підстав вивести вчителя працювати вдома”, – говорить Рогова.

У школі є чотири комп’ютерних класи, розповідає директорка. “У нас є у кожному кабінеті є комп’ютери, але не всі оснащені вебкамерами. Інтернет є скрізь у нас. Швидкість висока інтернету, і він дозволяє працювати у системі. Але не достатньо вебкамер та навушників і ще потрібно доставити роутерів, аби швидкість доходила до всіх класних кімнат” , – говорить вона.