Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Нардеп от Сумщины объяснил, что значит «желтый» уровень угрозы для региона

573

12 августа Служба безопасности Украины установила уровень террористической угрозы для регионов Украины «в связи с обострением ситуации на административной границе с АР Крым и в районе проведения антитеррористической операции». Сумщина, как и Запорожская, Николаевская, Одесская, Харьковская, Херсонская и Черниговская области, получила «желтую метку» – возможная угроза.
Что означает «желтый» уровень угрозы, на своей странице в фейсбуке объяснил нардеп Владислав БУХАРЕВ: «В інтернеті громадяни прочитали про те, що СБУ призначила Сумській області (а також: Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областям) «Жовтий» рівень терористичної загрози (ймовірна загроза, присвоюється при наявності підтвердженої інформації про підготовку до здійснення теракту), після чого почали дзвонити та писати мені і моїм помічникам з питаннями про те, що буде далі, що робити якщо АТО прийде на Сумщину, що робити якщо війна. Тому, вважаю за необхідне публічно надати поради щодо подальших дій.
Найголовніше – це зберігати спокій. Ви маєте бути уважні і обережні. Про всі підозрілі моменти потрібно негайно інформувати правоохоронні органи. Це дуже важливо!
Не дивлячись на «жовтий» рівень, ви маєте продовжувати жити нормальним життям, але бути постійно в бойовій готовності.
Як військова людина, можу дати пораду по “тривожній валізі”, яка у людей в погонах постійно під рукою і сьогодні не завадить будь-якому громадянину:
1. Безпосередньо сама валіза, а точніше рюкзак. Бажано місткий, мінімум літрів на тридцять, гарної якості. Пакувати необхідно так, щоб мати швидкий доступ до необхідних речей.
2. Копії ваших документів і фотографії рідних та близьких у водонепроникному пакеті. Мають перебувати у швидкому доступі.
3. Гроші. Тут необхідно дотримуватись балансу між кредитками й готівкою. Готівку бажано розкласти невеликими сумами по різних кишенях.
4. Заздалегідь знайдіть і спакуйте паперову карту місцевості. Адже зв’язку та інтернету може не бути. Бажано, щоб була карта вашого міста й прилеглих територій та області.
5. Туристичний набір: ліхтарик (краще два або навіть три + запасні батарейки), мультитул, ніж, сокиру, годинник і компас (бажано водонепроникні).
6. Недорогий мобільний телефон із хорошим зарядом і вбудованим радіо (ви зможете дізнаватися, що відбувається навколо вас).
7. Аптечка. Подбайте про те, щоб у вас були: ліки від діареї та кишкових інфекцій, жарознижувальні препарати, щось від алергії (якщо вона у вас є), активоване вугілля, очні краплі, антибіотики, знеболюючі, бинти, вата, йод. Які саме ліки підійдуть вам, заздалегідь уточніть у лікаря.
8. Одяг. Два комплекти нижньої білизни й шкарпеток, запасні штани, светр, шапка, шарф і рукавиці, дощовик і які-небудь зручні та надійні черевики. Жодного камуфляжу!
9. Засоби особистої гігієни. Мило, рушник, туалетний папір, сухі й вологі серветки, зубна щітка та паста. Жіночі гігієнічні засоби, якщо ви жінка. Зайвим не буде також манікюрний набір, такі інструменти стануть в нагоді не тільки для манікюру.
10. Продукти. Вам знадобляться консерви (пару банок тушонки й ще трохи рибних), галетне печиво, солодкі шоколадні батончики, пачка макаронів і пакети зі швидким супом. Не найздоровіша їжа, зате не швидко псується й ситна. 1-2 літри питної води. Не забудьте горілку або спирт для медичних цілей.
11. Різне. У цю категорію потрапляють предмети, які складно класифікувати, але вони можуть вам стати в нагоді. Хороший шнур або мотузка довжиною не менше 20 метрів (добре підійде шнур із паракорду). Зайвими не будуть сигнальні засоби на кшталт свистка або фальшфейера. Не завадить просто набір металевого посуду: кружка, тарілка, фляга й складаний стакан. Знайдіть місце для рулону широкого скотча, ниток із голками та олівця з блокнотом. І, звичайно, подбайте, щоб у вашому наборі було досить сірників і пара запальничок.
Можливо мої поради не ідеальні, але виходячи з питань, які пішли після розподілу Службою безпеки України терористичних рівнів загроз для регіонів, вони будуть корисні.
Взагалі, подібного роду роботу повинні проводити спеціально навчені люди, чого на жаль не робиться. Тому люди і губляться, чи то війна, чи то АТО, чи їх просто намагаються відволікти від зростаючих тарифів, відсутньої медицини, доріг та інших проблем.
Закликаю не панікувати. Все буде або добре, або дуже добре!»