Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жителя Сумської області, який торгував пластидом, затримали у Сумах (Фото)

116

Оперативники поліції, під процесуальним керівництвом військової прокуратури, за силової підтримки Служби безпеки України під час проведення оперативної закупки вибухівки затримали 25-річного мешканця Краснопілля.

Чоловік, військовослужбовець, тож неодноразово перебуваючи в зоні проведення операції об’єднаних сил (ООС), незаконно вивіз вибухові речовини, які в подальшому планував збути на території Сумщини.
Зокрема, в рамках контролю за вчиненням злочину, у листопаді 2020 року вказаний військовослужбовець збув цивільній особі 1,5 кг вибухової речовини – пластиду за 20 000 грн.

19.01.2021 вищевказаний військовослужбовець збув цивільній особі за 60 000 грн. другу частину речовини, за візуальними ознаками схожої на вибухову речовину – пластид, орієнтовною масою 3 кг. під контролем правоохоронців, після чого його затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Під час спільної операції по затриманню зловмисника, у нього було вилучено вибухову речовину пластид, готівкові гроші, отримані від «покупця».

Нагадаємо, що відповідно до ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

На даний час проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії. За результатами їх проведення буде вирішено питання щодо повідомлення про підозру та обрання затриманому запобіжного заходу.