Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Житель Сумщини став найкращим іноземним студентом британської академії (Фото)

150
Шостинець Павло Лейсі став найкращим іноземним студентом Королівської військової академії сухопутних військ у Сандгерсті (Велика Британія). Наш земляк отримав особливу відзнаку – Міжнародний меч. Кожного року її присуджують кадету, який продемонстрував найкращі результати під час навчання. Цьогоріч в академії сухопутних військ у Сандгерсті навчалися офіцери з 26 країн.

Павло закінчив школу №7, після 9 класу поступив у Київський військовий ліцей, далі продовжив навчання у Львівській національній академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного (спеціальність – артилерійська розвідка).

 width=

Наш земляк став єдиним українцем, який пройшов щорічний відбір кадетів і поїхав на рік до Великобританії. Про те, як це відбулось у телефонній розмові нам розповіла Шосткаnews.city його мати пані Наталія. Жінка говорить, що бути військовим був усвідомлений вибір сина. Тому вона завжди всіляко підтримувала його прагнення.

 width=

Так, одного разу вона прочитала новину про хлопця з Сумщини, теж курсанта Львівської академії сухопутних війська, який отримав титул найкращого студента Королівської військової академії сухопутних військ у 2019 році. Наталія повідомила новину сину і сказала, що ти так теж можеш. Після цього Павло подав рапорт до керівництва. Першим випробуванням, яке давало путівку до подальшого відбору був екзамен зі знання англійської мови. Екзамен він успішно склав, а далі потрібно було пройти медичну комісію, перевірку СБУ, зібрати купу паперів для посольства. Врешті подолавши цей непростий шлях, мрія про туманний Альбіон стала реальністю.

Річне відрядження розпочалось у листопаді минулого року. Пані Наталія говорить, що для 19-річного сина першим враженням від Королівства стало відчуття атмосфери у якій жив Гаррі Потер.

Усі витрати взяла на себе британська сторона. Все було продумано до найменших дрібниць. Всі були привітні та уважні до офіцерів з інших країн
Родина побачила Павла після відрядження вперше лише у серпні, раніше відвідати Україну не дозволила пандемія і карантинні обмеження. Пані Наталія, зізнається, що одразу відчула, що син змінився: “Він почав сяяти зсередини”.

Вже завтра Наталія прямує до Києва, зустрічати Павла, який повертається з Великої Британії. Попереду у нього ще 2,5 роки навчання в академії.

 /></p>
<p>Наталія дивилась церемонію нагородження онлайн і зізнається, що було важко стримати сьози, адже почесну нагороду її 20-річному сину вручала д<strong>онька королеви Великої Британії Єлизавети II принцеса Анна</strong> на урочистій церемонії під час параду.</p>
<p><img  data-src=

Начальник генштабу британської армії Збройних сил Великої Британії генерал Марк Карлтон-Сміт вручив курсанту Лейсі медаль Сандхерста за визначні досягнення.

Фото з Фейсбуку Natalia Lacy