Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Юнаків, які справляли природні потреби на пам’ятний знак у Сумах, засудили умовно

166

У Зарічному суді міста Суми оголосили вирок у справі, що слухали з 2018 року, коли двоє чоловіків справляли природні потреби на пам’ятний знак. Суд визнав винними обвинувачуваних та призначив по 4 роки умовного покарання.

“Суд постановив визнати винуватими у порушенні частини 2 статті 296 кримінального кодексу України. Та призначити покарання на строк 4 роки. Відповідно до статті 75 КК України звільнити від відбування покарання встановивши іспитовий строк тривалістю три роки. Відповідно до статті 76 ККУ зобов‘язати не виїжджати за межі України без погодження уповноваженим органом з питань пробації. Періодично з‘являтися для реєстрації в органи з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання навчання чи роботи”, – зачитав вирок суддя Олексій Сибільов, пише Суспільне.Суми.

Тобто, обох чоловіків визнали винуватими за усіма пред’явленими статтями, однак суд вирішив не відправляти за ґрати, бо раніше вони не мали судимостей. Крім того, рішення обґрунтоване також гарними висновками від органу з питань пробації.

Адвокатеса одного із засуджених Олександра Ковальова коментувати вирок суду відмовилась.

Напередодні, під час дебатів, обвинувачувані своєї провини не визнавали. Їх захист наголошував на тому, меморіальний знак у 2018-му році не був на балансі міської ради і не представляв культурної чи історичної цінності.

Прокурор натомість зазначав, що на відео чоловіки називали об’єкт над яким здійснювали наругу – пам’ятником і усвідомлювали свої дії. На думку прокурора, покарання, яке достатнє і необхідне для виправлення осіб – це обмеження волі строком на три роки.

Чи буде прокуратура оскаржувати цей вирок, там іще не визначились. Речниця Наталя Науменко сказала, що мають на апеляцію 30 днів.
Фото Суспільне.Суми