Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Юлія Тимошенко: Для повернення миру в Україну потрібен «будапештський формат» переговорів

115

Після президентських виборів у США Україна має повернутися до питання щодо створення переговорної групи у «будапештському форматі» для вирішення питання встановлення миру в країні, припинення війни на Донбасі та повернення Криму.

Про це Юлія Тимошенко заявила у ефірі програми «Велике інтерв’ю з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «NewsOne».

«Україна зобов’язана поновити питання створення переговорної групи саме в тому форматі, який давав Україні гарантії практичному роззброєнню і позбавленню держави від ядерної зброї. Наша міжнародна політика мусить бути правильною, чіткою, але вона має бути акцентованою і зробленою не із пластиліну, а із сталі. Ми можемо це зробити мирним, політичним, дипломатичним шляхом, щоб повернути в Україну мир, Донбас і з часом повернути Крим», – наголосила лідер «Батьківщини».

Політик вважає «стратегічною помилкою усіх президентів, урядів та парламентів України надання дозвілу Росії на розміщення Чорноморського флоту в Криму, а також відсутність у Криму ефективних державних програми у соціальній, культурній, освітній сферах.
«Крим здали всі президенти, уряди та парламенти країни, які працювали з часів незалежності, адже дозволити Росії базувати там Чорноморський флот. І це була стратегічна, колосальна помилка! Кримом не управляли, Кримом не опікувались. Треба було ставити абсолютно українську владу в Криму, започатковувати масштабну українську освіту, впроваджувати на півострові масштабні соціальні й інфраструктурні проекти», – вважає Юлія Тимошенко.